Wpis z mikrobloga

Co robicie w przyapdku gdy walicie papierami (powod - wiekszy hajs u konkurencji )
a obecna firma jest gotow zaoferowac konkurencyjny hajs ?

niby spoko ze cos dali ale dopiero wtedy jak jestescie gotowi zlozyc wypowiedzenie bo macie cos nowego na oku - z 2 storny znacie juz obecna prace - pytanie czy nie zmieni sie na gorsze itp

ew ile musieli by dac wiecej zebyscie zostali?

#programowanie #programista25k #pracbaza #zalesie #kiciochpyta #informatyka #korposwiat
#justjoinit #praca #pracawit #pracait #programowanie #ciekawostki #pytanie #programista15k
elozapiekanka - Co robicie w przyapdku gdy walicie papierami  (powod - wiekszy hajs u...

źródło: dzial-it-scaled

Pobierz

...........

  • zostaje 26.7% (44)
  • uciekam 73.3% (121)

Oddanych głosów: 165

  • 13
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: Za mało informacji. Gdzie masz lepsza ścieżkę rozwoju? Co będzie lepiej wyglądać w Twoim CV? I wiele innych szczegółów.
Jeżeli firma w której jesteś jest spoko, nie jest januszeksem to bym pewnie został.

P.S.
Postaw się w roli pracodawcy - dawał byś lepszy hajs każdemu jak tylko ktoś wspomni o podwyżce, czy dopiero jak rzeczywiście trzeba? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: Jak nie narzekasz na obecne robo to zostań jak ci się nie podoba to zmień. Przecież do tego to się sprawadza jak hajs jest podobny.

niby spoko ze cos dali ale dopiero wtedy jak jestescie gotowi zlozyc wypowiedzenie

#!$%@? podejście, ale co z tego.

Jak wybierzesz, to pociśnij drugą stronę o jeszcze lepszy hajs, może się zgodzą
  • Odpowiedz
@lubie_placki777:

Postaw się w roli pracodawcy - dawał byś lepszy hajs każdemu jak tylko ktoś wspomni o podwyżce, czy dopiero jak rzeczywiście trzeba? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Takie podejście jest dobre tylko do jakiś mniej ważnych projektów gdzie wazniejsze od jakości/terminowości będą koszty.
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: moja obecna firma jakbym dobrowolnie chciał odejść to jeszcze przytrzymałaby mi drzwi :) nawet za 25% więcej hajsu nie przeszedłbym - za duże ryzyko zwolnienia na próbnym, no i mam cacy warunki teraz

jakbym był młodszy i krócej w branży, to zdecydowanie - siedziałem 5 lat w pierwszej firmie, i gdzieś o 2-3 lata za długo
  • Odpowiedz
To zależy czy hajs jest jedynym powodem odejścia czy nie.

Jeśli jedynym to można się nad tym zastanowić. Ale trzeba wziąć pod uwagę, ze taka podwyżka może kogoś boleć i po kilku miesiącach można stać się zbyt drogim pracownikiem.
Jeśli pieniądze nie są jedynym powodem odejścia to raczej nie ma się nad czy zastanawiać. Chyba że wraz z podwyżką dostajesz bardziej decyzyjne stanowisko, czasem to rozwiązuje problemy.
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: Jeśli tylko kasa jest powodem i dawałeś wcześniej znać że chcesz podwyżkę, to rzucenie papierami i kontra oferta jest normalną rzeczą.

Mój kolega tak zrobił i nie miał z tego powodu złych konsekwencji
  • Odpowiedz
@elozapiekanka czasem mogą być blokady podwyżek dopóki ktoś nie ma konkurencyjnej oferty i jak jesteś dla nich ważnym pracownikiem to będą starać się żebyś został
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: Miałem taką sytuację jakieś 4 lata temu. Zostałem i bardzo sobie chwalę. I w sumie dobrze że nie zmieniłem, bo firma do której się dostałem i która zaoferowała niby lepsze warunku okazała się niewypałem.
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: zawsze nadupcam.na kasę niezależnie od powodu zmiany, niech się prawodawca zastanowi i może chociaż podniesie obecnym.
Przy okazji można dać cynk dobremu koledze żeby wybrał się w międzyczasie po podwyżkę.
Mam nadzieję że pod koniec tygodnia będę miał okazję przekonać się jak to wygląda po raz kolejny :)
  • Odpowiedz