Wpis z mikrobloga

@Mete Ja też pracuje dla niemieckiej firmy. W Polsce może bym dostał za tą samą pracę 10-12k, a w Niemczech płacą 70€/h. W dodatku obowiązki dużo mniejsze i wszyscy zadowoleni. Niemieckiego warto się nauczyć, ale jak się zna angielski to też idzie się bez problemu dogadać. Powodzenia!
  • Odpowiedz
@Mete: Jak śmiałeś zostawić swojego pana Janusza, właściciela byznesu, chlebodawcę swego! Łon tylko żartował, że na twoje miejsce jest pełno chętnych. Wracaj i przeproś, za swą pochopną i nieprzemyślaną decyzję!
  • Odpowiedz
@Mete: będzie dobrze, sam rok temu wyjechałem do Irlandii jako elektryk, może kokosów niema ale 27.14€ + samochód i pokój, za lekką pracę. Co prawda tylko do stycznia, później muszę wyjechać bo podatkowo mi się nie spina. Sam się trochę stresuje bo od lipca do Szwajcarii będę próbował jechać, 4 miesiące na intensywną naukę niemieckiego w szkole powinno mi dać mocne A2.
  • Odpowiedz
@Mete: Niemcy pięknie drenują nasz rynek pracy wyciągając specjalistów za parę euro więcej niż u nas, bo nasprowadzali sobie leniwych murzynów i teraz ktoś musi na socjal dla tych nierobów #!$%@?ć, jednocześnie Niemcy odnoszą się ze sporą pogardą do Polaków, tacy są #!$%@?. Popracujesz trochę to przyznasz mi rację. Druga sprawa: dobrze licz, żeby nie okazało się, że niby dobrze zarabiasz a jak policzysz dojazdy i chlanie (bo na kwaterze
  • Odpowiedz
@Mete powodzenia! Sam wyjechałem prawie trzy lata temu. Na początku było ciężko, ale teraz czuję się tu już niemal jak u siebie. Praca spoko, współpracownicy spoko, samo życie spoko. Dasz radę mordo.
  • Odpowiedz