Wpis z mikrobloga

Dzisiaj krótko bo regeneracja po wczorajszym zawrotnym 7km ;)
Jaram się z tego że są postępy i coraz mniejszy to dla mnie wysiłek. Zero palenia w płucach, kolek itd

Co myślicie o butach typu barefoot? Bo w takich właśnie biegam, głównie na palcach bo tak mi wygodnie ale nie wiem czy nie popełniam błędu życia

#bieganie
assninja - Dzisiaj krótko bo regeneracja po wczorajszym zawrotnym 7km ;)
Jaram się z ...

źródło: image

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@assninja wg mnie barefoot to trochę za wcześnie jak widzę pace. Raczej jesteś na początku przygody z bieganiem.

Ale jak Ci wygodnie, to śmigaj ile wlezie.

Na początku bardziej skupiłbym się na poprawnej technice kroku, różnych rodzajach biegu jako jednostkach treningowych, oddechu, wydolności płuc, kontrolowaniu stref tętna.
Rozgrzewka i cool down po treningu. Odżywianie.

Gratuluję udanego treningu.
Postaraj się popracować, albo nad dłużej, albo nad szybciej.
  • Odpowiedz
@Grzegiii: @assninja: Ekspertem nie jestem. Mam tylko 265 km nalotu w butach #barefoot, ale z własnego doświadczenia szczerze polecam - ale ostrożnie. Ostrożnie bo można się nabawić kontuzji jeśli osoba nieprzyzwyczajona do tego typu butów zacznie w nich biegać zbyt duże dystanse. Ja biegam dystanse 5-6 km na żwirówkach w tego typu butach. Najdłuższy dystans jaki w nich zrobiłem do tej pory to 10 km. Zacząłem w nich biegać
  • Odpowiedz
  • 1
jak widzę pace


@Tfuj_ex: limitowany bieżnią, szybciej się nie da :P generalnie wczoraj 7km i nie umierałem, w przyszłym tygodniu mam nadzieję uda się zrobić 10. Płuca bardzo ok

@sedros generalnie chodziłem w nich on/off przez ostatnie 3 lata więc to też nie tak że je kupiłem specjalnie po to. Po prostu za bardzo mi się nogi ścierały zupełnie bez butów :D
  • Odpowiedz