Wpis z mikrobloga

#knp #krul #korwin #neuropa #zakladzknp

Szanowni Wyborcy Korwina,

Ostatnio wrzucacie bardzo dużo materiałów o Nowej Prawicy, w tym słynny sondaż wiadomości z 5% dla Korwina oraz piszecie, jak to inne sondaże nie oddają prawdziwego poparcia dla KNP. Dlatego chciałbym sprawdzić Waszą wiarę w bardziej wymierny sposób - chciałbym założyć się z maksymalnie trzema z Was, że partia Korwina nie wejdzie do Europarlamentu. Zasady zakładu są bardzo proste:

1. Zakład rozstanie rozstrzygnięty po opublikowaniu przez PKW oficjalnych wyników wyborów.

2. Jeżeli Nowa Prawica uzyska chociaż jeden mandat, przegrałem zakład, jeżeli nie uzyska żadnego, wygrałem.

3. Przegrany wpłaca na konto wskazane przez wygranego 100 PLN.

Kwota 100 PLN jest raczej w zasięgu każdego i jest na tyle znacząca, że głupio jest ją stracić, jeżeli rzeczywiście nie wierzycie w wygraną. Zachęcając dodam, że w przypadku ewentualnej wygranej, poproszę o wpłatę na #wosp lub inną fundację, jeżeli ewentualny przegrany nie przepada za #wosp.

Chętnych proszę o zgłaszanie się w komentarzu, kto pierwszy ten lepszy. Wyniki zakładu i dowody przelewów opublikujemy na mirko.
  • 94
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To nie jest zakład nastawiony na zysk


@dontonek: Mi też nie chodzi o zysk. Mi zależy na tym, żeby zobaczyć na ile niesympatycy Krula oceniają jego szanse na wejście do Europarlamentu. Skoro odrzuciłeś mój zakład, rozumiem, że szacujesz jego szanse na powyżej 25%. Ok, fajnie że udało się to ustalić.
  • Odpowiedz
@offway: Odwracanie kota ogonem widzę. Chłop zaproponował uczciwy zakład on wierzy że Janusz nie wejdzie więc daje stówkę, ktoś wierzy że wejdzie więc się zakłada. Równie dobrze mogłeś napisać, że ty dostaniesz 1000zł a on 1zł bo skoro wierzy w niepowodzenie krula to i tak zarobi na tym.
  • Odpowiedz
@CreativePL: Zaproponował bardzo nieuczciwy zakład, bo po kosmicznie niskim kursie. Może ja zaproponuję następujący:

Ja wierzę, że w najbliższym losowaniu Lotto nie trafię szóstki (obstawiłem liczby: 1,4,9,24,43,44), mogę się założyć o 100 zł.

Wchodzisz w to?
  • Odpowiedz
@CreativePL: Czemu nie ma? Przecież twierdziłeś, że kurs, który odzwierciedla przecież prawdopodobieństwo zaistnienia jakiegoś zdarzenia, nie ma znaczenia. Albo wierzysz, że coś się stanie albo nie wierzysz - to twoje słowa. Nie wiem więc co Cię powstrzymuje przed zakładem.
  • Odpowiedz
@CreativePL: A jakbym zaproponował Ci zakład:

Jeśli Krul nie wejdzie do Europarlamentu to przegrasz złotówkę, jeśli jednak wejdzie, wypłacam Ci 100 tys. złotych

Co byś zrobił? Pewnie zagrał, mimo że, jak mniemam, do sympatyków KNP nie należysz. Czy to by znaczyło w takim razie, że wierzysz w ich wejście do parlamentu? Czy może wierzysz w jakimś tam stopniu? Czy co właściwie?
  • Odpowiedz
@offway: oczywiście że się nie założę bo nie ma szans żebyś trafił 6. Tak więc wracając do meritum albo wierzysz że Janusz wygra i się zakładasz albo nie wierzysz i się nie zakładasz, a nie robisz kombinację z kursami i bukmacherką odwracając kota ogonem.


Nie zagrał bym bo się nie zakładam. I nie wierzę, że się dostaną.
  • Odpowiedz
@CreativePL: Ale nie można tego sprowadzać do wierzysz / nie wierzysz. Jeden sympatyk może oceniać szanse na wejście do Europarlamnetu na 90%, inny oceni na 67%, jeszcze inny na 36%. Który z nich więc wierzy, a który nie wierzy?
  • Odpowiedz
Nie zagrał bym bo się nie zakładam. I nie wierzę, że się dostaną.


@CreativePL: Come on. Nie wierzę, że byś nie zagrał. A gdybym zmienił twoją stawkę na 1 grosz?
  • Odpowiedz
@offway: Dlatego ten zakład jest kierowany do osób którzy są przekonani że wejdzie, a nie do tych którzy uważają że wejdzie ale tak na 36%.

Spoko zmieniasz stawkę na 1gr i mamy zakład ;)
  • Odpowiedz
Spoko zmieniasz stawkę na 1gr i mamy zakład ;)


@CreativePL: Lol, NIE! :)

Dlatego ten zakład jest kierowany do osób którzy są przekonani że wejdzie, a nie do tych którzy uważają że wejdzie ale tak na
  • Odpowiedz
@CreativePL: No nie było o przekonanie, bo jednak o jakąś tam kasę. Zresztą o przekonanie też trzeba zakładać się z głową, bo potem Cię mirki wyśmieją i reputacja pikuje w dół! ;)
  • Odpowiedz
@Pete1: Jasne, jak KNP wejdzie to Europarlamentu to z lekkim sercem zapłacę tę stówę. Nie jestem ogromnym przeciwnikiem KNP, po prostu ciekawy jestem poziomu wiary wyborców w wejście tej partii, bo w deklaracjach często byli 100% tego pewni, a jak widać na razie tylko Ty się zdecydowałeś :)
  • Odpowiedz
@dontonek: gdyby to były wybory do parlamentu, to na tę chwilę według mnie KNP mogłoby liczyć na poparcie 3-4% (w każdym razie i tak jakiś tam sukces, od 3% są dotacje od państwa), ale mamy europarlament i spodziewam się niskiej, nawet bardzo, frekwencji, a to działa na korzyść Korwina i KNP, mam nadzieję, że będzie ponad 6%. Cóż, wydaje mi się, że to takie być albo nie być Korwina (sam
  • Odpowiedz