Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do osób które mają zespół jelita drażliwego, czy objawy które mi towarzyszą są objawami przy tej dolegliwości.
Ale od początku, zaczynało się od tego że koło pępka występowało pieczenie, kłucie itp, myśłałem że to przepuklina, zrobiłem usg itp nic nie wyszło. Lekarz bez badań innych itp stwierdził że to zespół jelita drażliwego , żeby nauczyć się żyć z tym. Byłem u innego lekarza bo doszły nowe objawy które przeszkadzają mi a nie wiem czy również tyczą się IBS:
-Głównym i najbardziej problematycznym objawem jest to że po jedzeniu lub nawet 2h po jedzeniu mam uczucie jakby jedzenie leżało na żołądku , obraca się ciągle , nie chce iść dalej wtedy często gorzej się czuje, ból głowy, nawet zawroty , szybsze bicie serca do czasu aż nie zejdzie ten pokarm z żołądka, czasem mdli mnie z rana ( u lekarza dostałem lek prokit na szybsze opróżnianie żołądka i IPP20 , na początku coś działało a potem nie).
-mniej dolegliwe rzeczy to kłucie w różnych częściach jelit, napięty brzuch, odgłosy przelewania, do toalety chodzę różnie, raczej małe ilosci czasem raz na 2-3 dni.
Mam wrażenie że lekarze już traktują mnie jak człowieka który wymyśla sobie choroby, podchodzą do tego z ignorancją. Już myślę czy samemu nie zacząć próbować probiotyków typu sanprobi ibs , kwestia tylko czy te dolegliwości żołądkowe dotyczą ibs czy raczej nie iść w tą stronę dlatego mam nadzieję że ktoś tu ma tą przypadłość i być może taki objaw a to już dobry punkt zaczepienia. Oczywiście będę szukał kolejnego lekarza być może gastrologa a nie internistę.
#ibs #medycyna #zdrowie #lekarz #gastrolog #gastrologia
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@qwerty1991: najbardziej ekstremalna metoda to jedzenie czyjegoś kału i mówię to nieironicznie, są ludzie którzy kapsułkują sobie zdrowy kał i go jedzą by zregenrować florę jelitową. IBS to właśnie najczęściej nieprawidłowa flora.
  • Odpowiedz
@damienbudzik: na Netflix jest dokument o ludziach co mają problemy z układem pokarmowym i tam była laska co jadła kał swojego brata. Jedzenie kału w małych ilościach ci nie zaszkodzi a przeniesie czyjeś zdrowe bakterie do twoich jelit
  • Odpowiedz
stwierdził że to zespół jelita drażliwego , żeby nauczyć się żyć z tym.


@qwerty1991: To chyba byliśmy u tego samego xD ogólnie zrób sobie jeszcze dla pewności test na SIBO i poszukaj jakiegoś ogarniętego gastrologia w temacie IBS/SIBO, bo bez tego nic nie zdziałasz.
  • Odpowiedz