Wpis z mikrobloga

Moje podsumowanie leczenia ortodontycznego trwającego 6 lat.

1. Ortodonta powoedzial, że nie ma możliwości zrobienia leczenia beż zabiegu chirurgicznego i łamania szczęki oraz żuchwy.
2. Drugi ortodonta potwierdził, trzeci również.
3. Chirurg potwierdził.
4. Zacząłem leczenie, 3 hospitalizacje w celu wykonania mniejszych zabiegow przygotowujących.
5. Przygotowany do zabiegu odesłany do chirurga.
6. Chirurg zaprzeczył że nadaje się do zabiegu bo żeby są źle ułożone.
7.Kolejne 2 podejścia i uff udało się zęby są przygotowane do zabiegu ale...
Chirurg nie bardzo widzi sens w nacinaniu i żuchwy i szczęki. Może tylko szczękę przesunąć?
8. Ortodonta uwaza, że zarówno szczęka jak i żuchwy i do tego broda.
9. Drugi Chirurg uwaza ze jednak w ogóle zabieg nie jest potrzebny bo jest zbyt ryzykowny, ale jak mu Ortodonta powie ze trzeba to zrobi. Ortodonta wykręca się ze on nie ma pojęcia o chirurgii.
10. Trzeci Chirurg, że on to w ogóle zrobiłby cięcie kosci powyżej nosa. ale to zbyt ryzykowane więc się nie podejmie.
11. Na prośbę chirurgia pytam ile mm będzie w takim razie przesuwana kość. Dostaje modele kosci przed i po zabiegu. Po bliższych oględzinach żadnej z chirurgów nie widzi różnicy i nie gwarantuje że wykona skutecznie przesunięcie o 1-2mm.
12. Rezygnuje z zabiegu, ponieważ każdy z chirurgów i Ortodonta mówią co innego. Protetyk po ocenie z chirurgiem ocenia że wystarczy odbudowa.
13. Wydaje 20k na samą odbudowę zębów.
14. Efekt marny.
Wydane 50k łącznie a morda dalej jak u Habsburga i krzywe zęby.

Super #!$%@?

#medycyna #stomatologia #leczenie #lekarz #dentysta #zdrowie #ortodonta #ortodoncja
  • 3
  • Odpowiedz
  • 0
13. Wydaje 20k na samą odbudowę zębów.


@gracilis: też mi taką kwotą (po 3l leczeniu ortodontycznym) machają przed nosem, i że to już będzie wtedy lux wszystko.
Dlaczego u Ciebie po odbudowie jest "14. Efekt marny"?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@mrzk przez aparat cofnely się dziasla. R
Teraz te zęby są długie jaj jakies fiszbiny na dodatek boli przez zmianę rozwarcia staw zuchwowo-skroniowy
  • Odpowiedz