Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cierpię na chroniczny problem z podejmowaniem decyzji, przeciągam każdą decyzję do samego końca a nawet dłużej. Czasem zmieniam decyzję już po fakcie...
Źle to działa na moją psychikę bo jak mam ważną decyzję do podjęcia to nie potrafię o niczym innym myśleć.
Nie działają na mnie żadne triki, sposoby: robiłem tabelki, robiłem różne testy, próbowałem za i przeciw itd. Rozmawiałem z terapeutą....

Pomóżcie bo tak się nie da żyć...

#problem #psychologia #depresja #pytanie #smutek #decyzja #praca #zycie #polska



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Też tak mam. Zmieniam pracę, nie mogę się zdecydować co chcę robić w życiu. Mam propozycję pracy to przeciągam to jak tylko mogę, bo nie wiem czy dam sobie radę, czy nie znajdę za kilka dni czegoś lepszego.
W sklepie chodzę przez kilkanaście minut z pełnym koszykiem zakupów i myślę czy wziąć serek z ziołami czy lepszy będzie naturalny albo czy wziąć coś w dobrej promocji czy to jednak
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @Weiki06 @royal_princess
no wlasnie mialem takie cele i je zrealizowalem, i nastepnie popadlem w depresje bo nie potrafie wyznaczyc kolejnego celu
terapeuta tez odradza takie podejscie, szukania ciagle celow w zyciu

"W sklepie chodzę przez kilkanaście minut z pełnym koszykiem zakupów i myślę czy wziąć serek z ziołami czy lepszy będzie naturalny albo czy wziąć coś w dobrej promocji czy to jednak będzie niepotrzebne ( ͡° ʖ̯ ͡°)" - wspolczuje, ja tak mam tylko w duzych decyzjach,
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Dla mnie pocieszeniem jest to, że mam dziewczynę, do której dzwonie i pytam o takie pierdoły. Zwykle decyzja jest podejmowana w ciągu kilku sekund. Gorzej, jeśli chodzi o właśnie większe decyzje, tutaj niestety nie skorzystałem z wielu dobrych moim zdaniem (obecnie) propozycji i utknąłem w stagnacji życiowej bez jakichś większych celów życiowych.
Rozważam wizyty u jakiegoś terapeuty, bo nie radzę sobie z przeszłością, która niekoniecznie potoczyła się tak jak
  • Odpowiedz
@mirko_anonim "powinien" to bardzo dobre sformułowanie ( ͡º ͜ʖ͡º). Będę przykładem. Byłem u trzech znanych endokrynologów. Dwóch w PL i jeden "zagramaniczny". Na podstawie tych samych wyników i objawów dostalem trzy różne diagnozy i terapie ( ͡º ͜ʖ͡º). Wspomniałem o możliwych rzeczach, które można w miarę łatwo sprawdzić. Równie dobrze może być to coś do przepracowania solo/z terapeutą. Wybacz nie jestem
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Ja mam trochę podobnie, ale może w mniejszym stopniu. Do tego mam chroniczny problem ze spóźnianiem się, robieniem wszystkiego na ostatnią chwilę. Właściwie wczoraj niechcąco się dowiedziałem, że to są objawy ADHD. Inne objawy też się pokrywają, poza nadpobudliwością, co by znaczyło, że to jest ADD bardziej, niż ADHD,
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Polecqm podkasty, np o prokasttnacji, bo za kazda emocja jest cos ukryte. Decyzje np inaczej podejmuje mi sie na, lekach, biore snri i poprostu stwoerdzam fakt ze cos trzeba i czasem np kupiuje cos co wczesniej by bulo myślenie ze wezme tansze a potem by wkurzalo ze ma, wady.

Adhd niewiem czy ma tu wplyw, raczej jakies przekonania moze cie blokuja, albo noe jestes, pewien albo potrzebujesz potwoerdzenia ze, to byla dobra decyzja.

Widzialam cos takowgo jak matryca einshnowera gdzie posalo sie co sie zdarzy jak cos zrobisz albo nie, i co sie nie zdazy jak to zrobisz albo nie. Jako koerunkowskaz moze to moec sens. #!$%@? sie w cialo, nie rob nic wbrew sobie. Moze z czasem zauwazysz jakas prawidlowosc trzymaj sie
  • Odpowiedz