Wpis z mikrobloga

Część, chce kupić zegarek #certina DS-2 jako 'daily watch' ale zastanawiam się czy nie lepiej dołożyć trochę (w granicach zdrowego rozsądku, ale jak juz mam wydac kilka tys) i kupić cos bardziej 'prestiżowego'. Ludzie znający się na rzeczy, możecie cos doradzić?

#zegarki #zegarkiboners #swiss #kontrolanadgarstkow #pokazzegarek #certina
-Propublicobono - Część, chce kupić zegarek #certina DS-2 jako 'daily watch' ale zast...

źródło: image

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@-Propublicobono tez mialem ten dylemat przez ostatnie 2 miesiaceXD wybieralem, wybieralem i chcialem „prestiz”. Ostatecznie sie wczoraj dojechal do mnie tissor seastar 1000 powermatic na bransolecie ten z gradiwntowa zielona tarcza. Promka z 4100 na 3200. Na daily piekny jest.
  • Odpowiedz
  • 1
Niby osi wyżej będzie Longines, ale ja bym został przy certinie, to znakomite zegarki bardzo wysokiej jakości.
  • Odpowiedz
kupić cos bardziej 'prestiżowego'


@-Propublicobono: Półkę wyżej jeśli chodzi o jakość reprezentuje Longines. Jednakże ani Certina ani Longines nie reprezentują żadnego ,,prestiżu". Jeżeli przez prestiż rozumiesz powszechną rozpoznawalność, to wrażenie zrobi dopiero Omega albo Rolex.
  • Odpowiedz
@-Propublicobono: w tych budżetach nie ma żadnego "prestiżu". Jak bym miał kupić divera z tego przedziału cenowego to wybrał bym pewnie któryś z Seiko 62mas reinterpretation: SPB 143J1 albo SPB 147j1 albo któryś z im podobnych. Akurat jeśli chodzi o to seiko to dużo ludzi nawet z drogimi zegarkami ceni te modele w przeciwieństwie do jakichś certin i tissotów. No ale trzeba lubić tą retro stylistykę.
wredny_bombelek - @-Propublicobono: w tych budżetach nie ma żadnego "prestiżu". Jak b...

źródło: seiko_prospexsbrp_2020_001_ch24pl-2100x916

Pobierz
  • Odpowiedz
@wredny_bombelek Chyba Ci sie pomylilo cosXD seiko juz dawno odlecialo. W zegarku za 2000-3000zl oni potrafia nie dwc szafirowego szkla, a bezele sa aluminiowe bez ceramiki. Oraz te najtansze automaty z rezerwa po 40h… zenua
  • Odpowiedz
@Medicine676: ale ja nie mówię o najtańszych zegarkach Seiko i ich value tylko o tym konkretnym modelu divera. Ma 70h rezerwę chodu, mechanizm bez plastikowych części (a i certina i tissot mają powermatica80 z plastikiem w środku), szafir, w sumie nie wiem do czego się #!$%@? ¯\(ツ)/¯

Bezel aluminiowy? Obecnie często to kwestia stylistyki, akurat do divera retro bardzo to pasuje, tudor też ma alu bezele i jakoś nie słyszałem
  • Odpowiedz
@wredny_bombelek: @thewickerman88 @Medicine676 A taki #tagheuer to faktycznie skok jakościowy w porównaniu z ta #certina czy #seiko za 5-6k? Czy to płacenie frajerowego za noszenie logo TH na nadgarstku (bo to dalej entry lvl przy tej firmie) i raczej nadal nie jest zegarek który zostawia się w spadku. Ale, ze nie kupuje często zegarków a nie potrafię tez kupić dziadostwa, to chciałbym
-Propublicobono - @wredny_bombelek: @thewickerman88 @Medicine676 A taki #tagheuer to ...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@-Propublicobono: imo bierz co Ci się podoba jak kolega wickerman wyżej napisał, w tym budżecie nie ma co się kierować prestiżem, wg mnie ten seiko który wrzuciłem to bardzo dobrze wyglądający diver o dobrej specyfikacji do 5k dlatego go podsunąłem ale ja zawsze byłem skrzywiony w stronę zegarków o retro stylistyce.

Kiedyś przed covidem to te 15-20% rabatu było normą w salonach, nie wiem jak jest teraz bo ostatnie moje
  • Odpowiedz
@wredny_bombelek: Rozmawiałem juz w salonie, ze przy zakupie 2sztuk (męski i damski) dostane rabat, ale nie byłem jeszcze na etapie rozmowy, żeby dopytywać jakiej wysokości. Dobrze wiedzieć, ze można się targować nawet do 20% ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ale pytam, czy jest sens dokładać, czy te dodatkowe 5-6k to cena za logo TH.


@-Propublicobono: nie ma sensu, owszem przepłacisz za znaną markę.W jakości wykonania nie sądzę by było widać różnicę z certiną.
Mechanicznie - mechanizm Powermatic 80 z certiny to zmieniona przez nich eta2824 z obniżoną częstotliwością chodu i wydłużoną rezerwą.
Mechanizm Calibre 5 z taga to też eta2824 lub Selita SW200 (w zależności od wersji). Więc (lekko
  • Odpowiedz