Wpis z mikrobloga

Chodzę na siłkę i moim nadrzędnym celem jest zrzucenie brzucha. Jakie ćwiczenia powinienem wykonywać? Mój plan, który sam sobie wymyśliłem: 15 min bieg/trucht, 30 min maszyny na biceps i grzbiet, 20/25 min rowerek. Jest git? #silownia #mirkokoksy
  • 32
  • Odpowiedz
@stuparevic: Tyle wiedzy dostępnej od ręki, a ty wymyśliłeś plan dla pokraki. Weź rób wszystkie grupy mięśni plus min. 30min cardio (ciągiem) a w dnie nie treningowe spacery przy czym optymalnie jeden min. 30min. Tak zrzucisz brzuch, który swoją drogą przydałoby się też ćwiczyć by go wzmocnić.
  • Odpowiedz
@stuparevic: jeśli Twoje chodzenie Cię nie męczy, to możesz równie dobrze siedzieć na kanapie i machać na zmianę jedną i drugą nogą. To największa bzdura z tymi krokami, jaką ciągle się powtarza
  • Odpowiedz
@stuparevic: Ćwicz wszystko. Normalny plan treningowy + cardio.
Po każdym siłowym 10-15 min cardio.
W dni nie treningowe cardio ok 1h (2x/tyg)

Dorzuć aktywność np. trekking.
  • Odpowiedz
@kuroszczur kek, przecież właśnie osoby, które mają "szybki metabolizm" to właśnie osoby, które się kręcą jak #!$%@? przez cały dzień. Np machając nogami na kanapie właśnie
  • Odpowiedz
jeśli Twoje chodzenie Cię nie męczy, to możesz równie dobrze siedzieć na kanapie i machać na zmianę jedną i drugą nogą. To największa bzdura z tymi krokami, jaką ciągle się powtarza


@kuroszczur: co za bzdury. W trakcie marszu przemieszczasz całą swoją masę, machając nogą przemieszczasz masę nogi. Przemieszczenie większej masy wymaga wykorzystania większej energii.

Jeśli założę plecak to też spalę więcej, nawet jeśli to będzie poniżej mojego progu tlenowego i nie
  • Odpowiedz
ogromne ilości chodzenia


@onepnch: chodzenie jest przereklamowane. Od 2.5 roku robie ok srednio 7-10km spaceru dziennie. Nic to nie daje oprocz problemow z butami.
  • Odpowiedz
@stuparevic: Przede wszystkim niezależnie co będziesz robił, rób to REGULARNIE. Siłownia, ale też np basen, który ma kapitalny wpływ na stawy i mięśnie. Brzucha również ;) Zacznij od 3 razów w tygodniu, żeby nie popaść w fanatyzm i nie rozwalić sobie na starcie organizmu, nabierz trochę formy, kondycji i krzepy, a potem jak już wejdzie Ci to w nawyk, to nie dość, że będziesz widział postępy, to stanie się to przyjemną
  • Odpowiedz
@e3b0c Widocznie żresz za dużo i nie robisz treningu siłowego do tego. I butów porządnych widocznie też nie masz skoro ci się od chodzenia rozwalają xD
Ja chodzę i biegam po 15 km dziennie i nie mam problemu z butami a mam głównie jakieś podstawowe biegówki w okolicach 200-250zl a nie jakieś wycudowane
  • Odpowiedz
@onepnch: chodze na siłkę i biegam. Natomiast buty do chodzenia mam osobne niż do biegania. Moje doświadczenia są takie że New Ballance sie rozleciały po jakichś 2500km czyli nie całym roku chodzenia (but popękał a podeszwa się starła na płasko i pokazały się kolejne warstwy gumy), kupiłem wtedy Merel w których podeszwa popękała i straciły szczelność przy ok 2000km, potem były jakieś Kiprun z decathlona które się rozeszły po pół roku
  • Odpowiedz
@stuparevic: deficyt, deficyt i jeszcze raz deficyt.
A jeśli chodzi o trening to poszukaj sobie jakiegoś planu FBW dla początkujących - pełno tego w sieci.
Ważne żeby zaangażować jak najwięcej jednostek motorycznych więc celuj w ćwiczenia złożone. Samymi maszynami i izolacjami dużo nie spalisz...
  • Odpowiedz
@e3b0c To wiadomo że jak dasz radę i cieszą cię "cięższe" rzeczy to będą one bardziej efektywne od zwykłych spacerów
Ja sobie kupiłem z goretexu buty fajne teraz właśnie na gorsze warunki
  • Odpowiedz