Wpis z mikrobloga

Kilka dni temu napisałem post w którym nadmieniłem, że posiadam akcje Nvidii, Mety i Tesli. Pomimo iż każda z moich pozycji pokazywała mi zysk, to niedawno sprzedałem Metę żeby kupić Super Micro (SMCI).
To nie to, że myślę, że Meta spadnie. Wręcz przeciwnie, uważam, że będzie dalej rosnąć, ale sądzę, że SMCI urośnie więcej i szybciej.

Korzystam z dźwigni 2:1, co pozwala mi na zwiększanie swoich zyskownych pozycji (dokupywanie) lub otwieranie pozycji na innych spółkach. Ja osobiście wolę stawiać na to co uważam za najmocniejsze i nie rozmywać się na nie wiadomo ile spółek. 2-4 to preferowana przeze mnie liczba. Nie lubię też ciągłego wyskakiwania z czegoś i wchodzenia w co innego. Uważam, że najlepiej jest starać się jak najwięcej uchwycić z głównego trendu (w przypadku rynku byka jest to oczywiście trend wzrostowy).

Należy też pamiętać by do spekulacji/inwestowania podchodzić na chłodno, bez emocji, bez fanatyzmu i bez wierzenia w czegoś ślepo. Nigdy nie można być pewnym, że dana spółka za chwilę zrobi to lub tamto tylko dlatego, że tego się od niej oczekuje.
I co do zasady: jeśli coś już pokazuje komuś zysk, to nie warto z tego zbyt szybko wychodzić. Im mniej umiejętności ktoś posiada, tym bardziej powinien się trzymać sztywno pewnych reguł. Każdy powinien mieć jakieś zasady.

#gielda #smci #supermicro #tesla #tsla #wallstreet #nyse #nasdaq #nvidia #meta #nvda
  • 10
  • Odpowiedz
Należy też pamiętać by do spekulacji/inwestowania podchodzić na chłodno, bez emocji, bez fanatyzmu i bez wierzenia w czegoś ślepo


@Reading1833:
Ale mimo to twierdzisz że Meta czy SMCI powinna rosnąć ¯\(ツ)/¯
To tylko fanatycy ciągną spółki jak Meta, Nvidia czy Apple a górę

na 500 spółek w sp500 10 sobie radzi - fajny ten rynek byka taki niezmanipulowany ani trochę
  • Odpowiedz
  • 0
@Questorius: W słowie "powinna" wyłapałeś jakieś emocje? To tylko opinia. Chyba, że ktoś opiera swoje decyzje w oparciu o emocje, czyli "będzie rosnąć bo wierzę w tę spółkę!". Ja analizuję tylko zachowanie akcji i rynku akcji. To w twojej odpowiedzi wydają się być zawarte emocje mówiące o tym, że tylko fanatycy ciągną jakąś tam spółkę w górę. Mnie szczerze mówiąc nie interesuje kto "ciągnie" spółkę w górę. Interesuje mnie tylko
  • Odpowiedz
  • 0
@logiczny_sens: ale co konkretnie? Na Nvidii to ogólnie już sporo zarobiłem, bo pierwszy raz ją kupiłem za $180-$190 (czyli obecne $18-$19) w styczniu 2023 roku. Nie będę szczegółowo pisać wszystkiego, w każdym razie ostatni raz sprzedałem gdzieś w okolicy $820 ($82), a odkupiłem nawet trochę drożej za $840-$880 ($84-$88). Zatem jak rozumiesz, nawet od swojego poprzedniego zakupu mam już duży zysk. Jeszcze trochę piramidowałem, czyli dokupywałem jak rosło. Nie jestem
  • Odpowiedz
@maniek74:
Powiedziałem ci juz kiedyś zawistna pało. Zawijaj się do budy i nie pyskuj jak dorośli rozmawiają.Twoje zdanie się tu nie liczy i nie będzie. co już pokazałeś w 2022 roku :) Jak nie wierzyłeś w spadki. Jak tam twój starbuks albo carnival które tak zawzięcie broniłeś? (jak mówiłem short w ten syf)
Już nie wspomnę o xtb. Powiedziałeś chociaż raz żeby tam uważać bo jest jakieś nieporozumienie? NIE tylko
  • Odpowiedz
@maniek74:
Poprzestawiało Ci się od przeglądania wszystkich tu wpisów od kilku lat i wymyślasz te swoje teorie tobie tylko znane. Oczywiście że shortuje!!!! Widziałeś jak pisałem o starbucks na początku roku, albo short w samoloty pasażerskie boeing itp. Widziałeś co się tam dzieje? Myślisz że jak się shortuje to chodzi tylko o apple nvda czy tesla? ( tu to się tylko wchodzi na chwilę short-long i ucieka)

Tłuku wszystko spada budownictwo, firmy transportowe itd.czyli filary gospodarek nawet takie co przewożą przesyłki - ups, a Ty bredzisz o jakiejś hossie bo kilka spółek z 500 napędzają politycy i dawcy kapitału - barany, Poczekaj niech te balony spadną co się wtedy stanie zatopią cały rynek

Odkąd pisałem że warto szukać shortów - to spady o 20% i więcej także weź leki i się obudz
  • Odpowiedz
@Questorius ja nic nie muszę przeglądać, bo zwyczajnie pamietam twoja szkodliwa działalność na tym tagu, jesteś największym szkodnikiem jaki się tu kiedykolwiek pojawił, pisałeś do wykopków na prv, w centralnym dołku bessy jak NASDAQ był przy ~11000, aby otwierali shorty i podawles im tickery, jak poniżej. Jak hossa wystartowała na dobre, to uciekłeś z tagu i zostawiłeś tych nagonionych z duża strata, wracasz jak robal na lokalnych górkach, znów straszyć spadkami
maniek74 - @Questorius ja nic nie muszę przeglądać, bo zwyczajnie pamietam twoja szko...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz