Wpis z mikrobloga

Duże miasta są przereklamowane. Warto do nich jechać tylko po to, by nałapać kontaktów, skilla i fajnie uzupełnić CV. Na dłuższą metę lipa. Większość przyjezdnych z którymi rozmawiam, argumentuje to rozrywkami. Jak ich pytam o rozrywki, to odpowiadają "dyskoteki, fajne knajpy, jakieś eventy". No czyli w sumie nie mają zainteresowań i muszą tak sobie czas wypełniać.

Koszty życia są bardzo wysokie, świat kręci się wokół konsumpcjonizmu. Ludzie wydają wszystko co mają, a sukces życiowy mierzony jest dobrem materialnym XD Muszę odpukać teraz te kilka lat, potem zdalna lub hybrydowa. Mogę nawet te kilkadziesiąt kilometrów dojeżdżać z kobietą 2x w tygodniu, spoczko.

Duże miasta to iluzja dla biedaków. Każdy się tam pcha, a na dobre życie stać tylko najlepiej zarabiających. Reszta żyje na kredytach, od 1 do 1 i się sama oszukuje, że to jest jakiś poziom. A poziom taki sam jak Zbyszek z produkcji, który dostał mieszkanie po dziadkach w małym miasteczku i zarabia 3k na produkcji bez kredytu.

Co drugi tutaj realnie jest gołodupcem, który kreuje się na człowieka sukcesu. A żyje w wynajmowanym mieszkaniu, jeździ autem wziętym na kredyt i konsumuje całą wypłatę, żeby pokazać się w social mediach, że nie jest byle kim.

#pracbaza #heheszki #pieniadze #zarobki #inflacja #trojmiasto #warszawa #takaprawda #patologiazmiasta #rozwojosobisty
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A poziom taki sam jak Zbyszek z produkcji, który dostał mieszkanie po dziadkach w małym miasteczku i zarabia 3k na produkcji bez kredytu.


@gejfrut100: Tylko że jeśli ktoś nie dostał po dziadkach NIC, to w powiatowym, przy tamtejszym rynku pracy, jest jeszcze większym gołodupcem niż w mieście top3
  • Odpowiedz
@gejfrut100: to prawda ja zrobiłem odwrotnie do większości ludzi
nie poszedłem na studia tylko technikum+robota w kołchozie
i w wieku 25lat w 2022r kupiłem mieszkanie w mieście gminnym stan deweloperski 3800zł za m2 do roboty 7min jazdy
przy zarobkach 7k netto na wsi
teraz zarobki 7-9k netto miniratka 1130zł najlepsze jest to że i tak nie płace tego kredytu xd
ceny usług w ch.uj tanie Fryzjer 30zł mechanik 60zł roboczogodzina
  • Odpowiedz
@mat0707: Gratuluję dobrze rozegranej partii w życie, ale reprezentujesz jakiś wyjątkowy przypadek z tymi zarobkami. 7-9k w małych pipidówach to widzi często tylko burmistrz i dyrektor zakładu komunalnego, a cała reszta dogorywa w okolicach minimalnej w pobliskich kołchozach.
  • Odpowiedz
@Iskaryota: tak to prawda moje zarobki to też wyjątkowy wyjątek.Czasami pracuje jak na akord, ale ludzie w kołchozach robią po 220h w msc i sobie 6k zarobią
  • Odpowiedz