Wpis z mikrobloga

Jakie jest teraz najlepsze źródełko żeby pobierać muzyke w wysokiej jakości (FLAC itp)? Wiem że #piractwo ale nie jestem w stanie kupować całych albumów dla pojedynczych piosenek
#audio #muzyka
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jaką masz pewność że to nie będzie mp3 128kbps przerobiona na flac? Tidal w plusie na rok bez opłat.


O kurde serio ktoś nie słyszy różnicy?
  • Odpowiedz
@olokynsims mam kolegę z Argentyny, który tworzył kiedyś muzykę elektroniczną. Oczywiście nie umiał tego renderować przez co była kiepska jakość i wydawał to na jakimś bieda labelu. Na Tidalu jest jako hifi.
  • Odpowiedz
@Aeterna: Ja akurat słucham takiej muzyki, gdzie pewnie połowa numerów śmiało mogłaby wylądować na śmietniku, przez szrotowy mastering, po prostu, dobry producent za mastering jednego numeru bierze kilkaset funtów.
Ale to nie zmienia faktu, jak puścisz ten sam numer w mp3 a potem we flac, to do mp3 nie chcesz wracać.
  • Odpowiedz
@olokynsims oczywiście, ale ten utwór we flac musi być we flac a po necie krąży masa flaców które zostały przekonwertowane z mp3. Warto sprawdzić programem zakres dźwięku. Ja tak robiłem czystki w swoich zbiorach rok temu
  • Odpowiedz
@Aeterna: Zgadza się, też mam takich kilka programów do testowania plus do produkcji i obróbki, aczkolwiek sam wykres widma w programie odtwarzającym już mi wystarczy, jak powyżej 12khz są obcięte to już wiadomo, że coś się dzieje.
  • Odpowiedz