Wpis z mikrobloga

@KokosowyEksplorator: wybierz jedno diesel = drogie części (dwumasa, wtryskiwacze, turbo itp) i głośne klekoty albo benzyna = tanie części, proste w naprawie i idealne w miasto i dlatego mam benzyne i pali 6-7l, nie narzekam stać na mnie na paliwo.
  • Odpowiedz
@KokosowyEksplorator: oh, it's this thread again...

Pa tera: dizel dla biedaków, co liczą spalanie i każdy grosz i przedkładają to nad godność człowieka, komfort, cywilizację i brak śmierdzących rąk.
  • Odpowiedz
czyli wszystko to co już mają benzyny (no wtryskiwacze są akurat tanie) ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@NuklearnySzpadel: ...ale co w silnikach benzynowych mniej dostaje po dupie ze względu np. na mniejsze wibracje i paliwo z lżejszych frakcji, co oznacza mniej nagarów i syfu do wyfiltrowania. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
#!$%@? spalanie 12l w cyklu mieszanym


@KokosowyEksplorator: ILE?! Gdzie można znaleźć tak oszczędne benzyny? Moje BMW spala bliżej 15l/100km.

po #!$%@? ludzie kupują jeszcze auta w benzynie?

Bo nie są biedakami?
  • Odpowiedz
@KokosowyEksplorator: po to żeby do nich założyć gaz.
poza tym weź pod uwagę że większość w miarę współczysnych diesli ma na wyposażeniu problematyczne dpfy, co dyskwalifikuje takie auto z jazdy miejskiej.
Trzeba wyprogramowywać i wycinać, i ryzykować że nie zaliczy się przeglądu

Przy benzynach to dopiero najnowsze maja i też działa to inaczej, bo tam prościej o wyższe temp podczas normalnej jazdy, plus zwiększanie temperatury to zubożanie mieszanki, nie zaś
  • Odpowiedz