Wpis z mikrobloga

Poproszono mnie o pomoc ws. zbadania intencji "dewelopera" który od lat próbuje wykupić działkę starszej pani.
Działka to pasek z malutkim dwuizbowym domkiem, obecnie nie ma możliwości żadnej rozbudowy bo jest za wąska, nie ma możliwości także postawić na niej normalnego budynku który miałby szerokość większą niż 4 metry.
Przychodzę więc na wykop zapytać Was ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
Działka w miasteczku, dookoła bloki deweloperskie, typ obiecuje 2 miliony, nachodzi od lat.
Notabene wygląda raczej jakby wyszedł spod celi ze swoimi łańcuchami niż był biznesmenem.
Wkupia się w łaski owej pani bombardując ją miłością, przynosząc badyle, zawsze umawia się sam na sam.
Z młodszymi przedstawicielami rodziny nie chce rozmawiać, spoufala się mówiąc do pani "ciociu", mąci w jej głowie, wie że kobieta jest starsza, naiwna, nie posiada żadnej wiedzy w temacie.
Dziś mu odparła (przyszedł z jakimś drugim obcym panem) że jak zobaczy 2 miliony na stole to podpisze papiery. Taka sytuacja.

I teraz pytanie, jak go sprawdzić, jak się ustrzec przed ew. oszustwem, jakie sposoby i kruczki mają deweloperscy wyzyskiwacze.
Boimy się że w efekcie babka będzie mieszkać pod mostem a bardzo byśmy tego nie chcieli.

#patodeweloperka #nieruchomosci #pytanie #mieszkanie #policja #prawo #budownictwo
arinkao - Poproszono mnie o pomoc ws. zbadania intencji "dewelopera" który od lat pró...

źródło: babcia-ja-juz-duzo-w-zyciu-przezylam-i-mnie-tak-latwo-nie-da-sie-oszukac-garnki-za-5000-zlotych

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
Poproszono mnie o pomoc ws. zbadania intencji "dewelopera" który od lat próbuje wykupić działkę starszej pani.

Działka to pasek z malutkim dwuizbowym domkiem, obecnie nie ma możliwości żadnej rozbudowy bo jest za wąska, nie ma możliwości także postawić na niej normalnego budynku który miałby szerokość większą niż 4 metry.


@arinkao: Trochę to kiepski opis działki za 2mln..... Pasek z malutkim domkiem - 4ha, działka budowlana. Jak działka taka #!$%@? to
  • Odpowiedz
@vateras131: No ale nadal, nikt nic nie wie o tej działce..... Ani jaki ma rozmiar, czy faktycznie jest warta te 2mln. No złóż metali szlachetnych to się na niej nie spodziewam, jak dookoła deweloper ma bloki a na działce nawet małego domku nie postawisz to co on tam ma stawiać ? No nikt nie daje 2 baniek za 800m działki 10x80
  • Odpowiedz
  • 0
@GOHAN: Otóż to! Dokładnie mam te same obawy i wątpliwości.
Za 2 miliony sprzedawane są kamienice w Rynku tego miasteczka. A nie paski po ziemniakach z domkiem do zburzenia.
Facet jest śliski i bardzo mu zależy, od lat ją nachodzi.
  • Odpowiedz
  • 0
@GOHAN: To jest jakieś 80X5, 430m2 także widzisz. Koleś niby daje dwa razy więcej niż za działkę normalną tej wielkości w Gdyni Orłowo.
400tys taniej kupisz działkę w Zakopanem czy Warszawie, mi to śmierdzi na kilometr. Pytanie, jak się ustrzec przed ew. oszustwem, co jej doradzić?
  • Odpowiedz
To jest jakieś 80X5, 430m2 także widzisz. Koleś niby daje dwa razy więcej niż za działkę normalną tej wielkości w Gdyni Orłowo.


@arinkao: Za działkę 500m2 1mln zł ? Chyba #!$%@? samo centrum. Trzymajcie sie tam w tej Gdyni 0_o

400tys taniej kupisz działkę w Zakopanem czy Warszawie, mi to śmierdzi na kilometr. Pytanie, jak się ustrzec przed ew. oszustwem, co jej doradzić?


@arinkao: Przez chwile, na początku
  • Odpowiedz
  • 0
@GOHAN: To nie zarzutka. Ona jest długa i wąska, nie ma możliwości wybudowania na niej normalnego domku jednorodzinnego. A te ceny działek sprawdzałam teraz na OtoDom.
  • Odpowiedz
@arinkao: Na miejskim/gminnym/ powiatowym portalu mapowym mozesz sprawdzić przeznaczenie tej nieruchomości w MPZP .Ewentualnie można poprosić o wypis z planu na tę działkę. A działki sąsiednie czyje są? Jak nie wiesz to też możesz sprawdzić nr KW za drobna oplatą. Być może facet posiada działki sąsiednie i chce mieć na powiekszenie bo np brakuje mu powierzchni/szerokości do uzyskania pozwolenia na budowę czy budowę wiekszego bloku. Może go ktoś wysłał. Daleko
  • Odpowiedz
Bo wiesz, jak ma obok podobną działkę o szerokości 20 czy 25 metrów a długości 80 metrów, to jak dokupi 5 metrów tej babci to może juz postawić 2 bloki czy jeden duży i wtedy te 2 miliony rozłożone na kilkadziesiąt czy kilkaset mieszkań / w zależności ile budynek będzie miał kondygnacji/ to już nie będzie tak dużo.
  • Odpowiedz
@arinkao: dowiedziałaś się już czegoś?
Ja nie wnikając w wymiary działki i inne takie strzelam, że niemal na pewno nie chce babci oszukać, a działka DLA NIEGO jest po prostu warta 2 miliony żeby rozpocząć/ dokończyć inwestycję. Okoliczne działki ma już kupione lub jego wspólnicy je mają, potrzebują tej żeby powstało X mieszkań. Możliwe, że tak mu zależy bo na tym co mają nie opłaca się zaczynać inwestycji.
A co
  • Odpowiedz