Wpis z mikrobloga

Hej mirki, mirkówny - na co zwracaliście uwagę przy wykończeniu swojego mieszkania?
Czego absolutnie byście nie powtórzyli, a jakie rzeczy/porady były strzałem w dziesiątkę i polecacie je innym?

Biorę się właśnie za wykończenie, ale przyznam że nie mam zbyt dużego doświadczenia i zastanawiam się co się sprawdzi a co nie.

Biorę po 200 zł od każdego z Państwa i słucham uprzejmie! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kilka rzeczy nad którymi się waham:

- lodówka side by side vs zwykła (zawsze mi się marzyła, ale słyszałem niepochlebne opinie o ciasnocie side by side)
- lite drewno vs deska barlinecka
- pralka i suszarka w zabudowanej szafie (nie ma za bardzo innej opcji żeby je wcisnąć)
- karnisz vs plisy w salonie

#wykonczenia #remont #remontujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie #dom #agd
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@eugeniusz_geniusz: sorry - nie sprecyzowałem: sporo osób mówiło mi że pomimo teoretycznie większej pojemności, szafki są węższe przez co ciężko upchać rzeczy i nie wszystko się mieści tak jak w standardowej lodówce.
  • Odpowiedz
@sindarin2: ja też przygotowuje się do wykańczania, ale z mojego pkt widzenia praktyczność jest ważniejsza od wyglądu. Rzeczy na które przede wszystkim zwracam uwagę:
- w kuchni pod blatem tylko i wyłącznie szuflady (ewentualnie jakieś cargo), żadnej szafki chyba, że chcesz klęczeć przy szukaniu
- jeżeli tylko masz miejsce, to piekarnik rób w słupku
- nieważne co mówią, jak tylko masz miejsce to zmywarkę bierz 60
- warto dołożyć do lepszego
  • Odpowiedz
@sindarin2: Weź projektantkę.
Lodówka każda byle nie w zabudowie. Dasz 5k za lodówkę z szafką i dostaniesz gówno o poj 250-300l, klasie energetycznej D/E.
Bosh ma fajne rozwiązanie licowane drzwi i frez do otwierania na bocznej krawędzi, a nie od spodu, czyli tam gdzie i tak każdy ją łapie.
Wybij sobie z głowy drewnianą podłogę. Połóż panele Quick Step najlepiej. Chyba, że masz za dużo kasy, ale dodam, że ja na
  • Odpowiedz
  • 0
@Inozythol: mamy projektantkę, domykamy właśnie układ funkcjonalny.
- lodówki w zabudowie nie planujemy - ja akurat wolę jak nie są zabudowane (mam #!$%@? na punkcie magnesów ( ͡° ͜ʖ ͡°)). trochę się jedynie biję z myślami czy french door czy side by side czy w ogóle zwykła. nie mamy dzieci i raczej nie planujemy, ale trochę mnie kusi kostkarka/podajnik na wodę w większych.
- a czemu mam
  • Odpowiedz
@sindarin2: Bo dobra podłoga drewniana to jest 600-1000zł/m2. Deska Barlinecka to guwno. Masz kilku mm sklejkę z drewnianą kartką papieru na wierzchu. Też planowałem, ale wybiłem sobie to z głowy patrząc na dostępne oferty na rynku.

Dalej w lodówce nie pomogę. Dla mnie zbędne bajery.

Ja się nie ograniczam, slimów nie chcę, przede wszystkim dlatego, że porównywalna ładowność do standardowej wymaga użycia mniejszych obciążników, mniejszych amortyzatorów. Po czasie rozwali Ci szafkę
  • Odpowiedz