Wpis z mikrobloga

Dlaczego Arai Chaser-X tak nagle spadły z ceny? Kupowałem z miesiąc temu (akurat tak wyszło, że za 1/3 ceny, zwykły fart), to kosztowały po 3200-3500, a teraz patrzę, to i za 2300 się kupi. O co chodzi?

#motocykle
  • 19
  • Odpowiedz
@Patri295: pewnie sklepy pokupowały bo nowa norma, a się okazało że nikt tak gównianie wyglądającego kasku nie chce kupować, sezon już w pełni to przydałoby się powyprzedawać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@apeee No być może, ja dałem w sumie 1,5k za niego, więc myślę że to uczciwa cena ( ͡° ͜ʖ ͡°) w porównaniu do ISPIDO, którego miałem wcześniej jakieś pół roku, to przepaść
  • Odpowiedz
  • 1
@oreze Jeżdżę w sumie z ludźmi co mają Shoei, Airohy, Scorpiony i inne Sharki i LS2 i nie zauważyłem, żeby ten Arai jakoś się wyróżniał jajowatoscia, ale jakością to na pewno xD
  • Odpowiedz
@apeee: bardzo dużo kasków powyżej 3000 nie ma carbonu i ludzie je kupują, to po prostu stary model jest Araia i tyle. Rzekłbym, że cała masa kozackich kasków powyżej 3000 (a nawet 4000) nie ma carbonu.
  • Odpowiedz
@muse: mam Araia Concept-X, Quantica, Shoei NXR2 i shoei jest zdecydownie półkę niżej w stosunku do Araia. Jakość materiałów w środku, sztywność skorupy, obsługa wlotów to wszystko jest gorsze zdecydowanie.
  • Odpowiedz
@muse: ale quantic kosztuje +/- 300 zł więcej od NXR2. Wspominany Chaser-X to od dłuższego czasu było 1500 zł bo nikt tego nie chce.

A X-SPR pro ma rzeczywiście lepsze materiały w środku? Skorupa jest bardziej sztywna? Może tutaj policzki nie będą się wypinać przy wyciąganiu z górnych mocowań? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mierzyłem w sklepie i uważam, że nie. Jego też trzeba porównać do Arai RX7V
  • Odpowiedz
@wiktorbo: a ja się upieram, że Arai = dużo większa głośność, brzydki wygląd i brak szyby fotochromatycznej. Miękka gąbka to nie robi różnicy, bo większość i tak jeździ w kominiarce i nawet jej nie czuje.
  • Odpowiedz
@muse: głośność jest +/- ta sama (porównując Quantica z NXR2). Odkąd mam NXR2 muszę stosować pomadkę do ust bo jest taki przeciąg na usta w tym kasku (którego nie można wyeliminować), że mi usychają. Generalnie wentylacja to trochę żart, bo nie ma większego wpływu na to co się dzieje w środku - robi się zawirowanie powietrza tak czy siak. Najlepszy pod tym względem był Schuberth S3 gdzie czuć było momentalnie, że
wiktorbo - @muse: głośność jest +/- ta sama (porównując Quantica z NXR2). Odkąd mam N...

źródło: IMG_8678

Pobierz
  • Odpowiedz