Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Na przełomie sierpnia i września zacząłem naukę programowania. Dorzuciłem zaoczne studia, zrobiłem dwa bootcampy. Miałem odłożone pieniądze z poprzedniej pracy, więc mogłem całkowicie poświęcić się nauce i robieniu własnych projektów do cv. I tu faktycznie leciałem wieeele godzin dziennie.
W marcu dostałem się na staż, a aktualnie zarabiam już okolice 9k brutto

Jeżeli dla was w tej branży jest kryzys, to ja nie wiem czy wy mieliście styczność z jakąkolwiek inną branżą xd tacy młodzi prawnicy po 5 latach studiów i kolejnych 3 aplikacji narzekają na głodowe pensje, po wielu mega trudnych kierunkach na polibudzie ciężko jest o jakieś większe perspektywy zarobkowe, ogólnie masa zawodów ma sufit nisko zawieszony w porównaniu do it.
Jeżeli w poprzednich latach w IT było jeszcze lepiej i łatwiej niż to co aktualnie zastałem, to na prawdę można wam pozazdrościć i współczuć tym którzy poszli w inną branże xd

#pracait #programowanie #programista15k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeżeli w poprzednich latach w IT było jeszcze lepiej i łatwiej niż to co aktualnie zastałem, to na prawdę można wam pozazdrościć i współczuć tym którzy poszli w inną branże xd


@mirko_anonim: To jest jasne dla każdego, mirki po prostu obrzydzają innym wejście bo robi się dużo konkurencji, a wiele z nich to "seniorzy" co od hello worlda zaczynali i teraz grzeją ciepłe posadki bez większych umiejętności za ciężką kasę
  • Odpowiedz