Wpis z mikrobloga

Elo Mirasy, orientuje się ktoś w temacie tych dofinansowań do termomodernizacji? Troche się zacząłem interesować ostatnio i zadzwoniła do mnie babka, przyjechała teraz na rozmowę, namawiać na docieplenie, jej firma ogarnia prefinansowanie i ja po zrobionej robocie niby dopłacam 13k. Wszystko kolorowo, ale namawianie jak najszybciej i pełnomocnictwo na kogoś innego zapala jednak czerwone lampki. Firma ecowatt się nazywa. Ktoś pozyskiwał fundusz w ten sposób? Legitna to sytuacja? Próbuje znalezc jakieś informacje czy opinie w necie, ale niewiele znalazłem.

#kiciochpyta #pytaniedoeksperta #termomodernizacja #czystepowietrze
  • 7
  • Odpowiedz
@Cebulaburak wpisz w wyszukiwarkę program czyste powietrze poczytaj ile jest i na jakich zasadach dofinansowania. W praktyce to te firmy robią z lipną fakturą zawyżoną co najmniej x2 a ty tylko vat płacisz i tak się kroi grubą kasę.
  • Odpowiedz
@Cebulaburak: też się tematem interesuje ale mam podobne zdanie co kolega @sberatel czyli faktura x2 + pewnie #!$%@? zrobione na #!$%@? żeby szybko, pyk pyk i gotowe

i się bije z myślami, bo chciałem ruszyć z oknami + zmiana elewacji z ociepleniem bo mam sprzed 25lat

z jednej strony jak miałbym dopłacić 13k i mieć czyste ręce to #!$%@? bo jakbym wziął majstrów bez faktury to 13k to braknie
  • Odpowiedz
  • 0
@lets_gou_tnijmy_wuosy był ktoś u Ciebie? Jakaś firma? Czy dopiero się rozglądasz? U mnie wyliczyła ok 160m2 ocieplenia domu i mówiła coś, że normalnie to by to kosztowało że 100k xD ale jak już znałem metraż i sobie policzyłem to 20-30k to jest max. Do tego pełnomocnictwo sprawia, że mogę podpisać co innego, a potem sobie pozmieniają bez mojej wiedzy i będę odpowiadał za jeszcze coś innego
  • Odpowiedz
@Cebulaburak: była jedna firma, w sumie to przypadek że zaprosiłem ich do domu, to rzucali cenami rzedu 300zł/m2, nie musze mieć kasy - może być z prefinansowaniem.

A ogólnie to się rozglądam bo właśnie mam dylemat bo z jednej strony tak jak piszesz, nawalą jakiejś ściemy ja to podpisze a potem będę się użerać albo mieć problemy ale mogę miec czyste ręce i koszt znikomy

A z drugiej to mam 200m2, znam już wyceny majstrów/ekip bez faktury no to jedni robią za 85zł/m2 bez materiału, jedni za 140zł/m2 z materiałem, inni za 180zł/m2 więc zamykam imprezę za jakieś 30-40k i siema - bez audytów, bez strachu o wałki
  • Odpowiedz