Wpis z mikrobloga

RUSCY na wykopie: DLACZEGO UKRAINA SIĘ NIE PODDAJE?

UKRAIŃCY KTÓRZY SIĘ PODDAWALI

Kazali mi się rozebrać do naga. Mój mundur zapakowali do torby, na której widniało moje nazwisko. Kazali mi przebiec wzdłuż korytarza do okna z opuszczoną głową – opowiada mężczyzna. – Po mojej lewej i prawej stronie stali umundurowani żołnierze. Było ich około piętnastu. Bili mnie w różne części ciała rękami, nogami, nawet wtedy, gdy upadałem i zaczynałem się czołgać po ziemi. Na koniec – dodaje – zmusili mnie, żebym się schylił, i zostałem uderzony w plecy drewnianym kijem. Wydali mi strój więzienny, który na mnie nie pasował. Kiedy prowadzili mnie do celi, wciąż byłem bity – kończy Dmytro.

Kiedy siedzieliśmy w celi, słyszeliśmy, co strażnicy robią z innymi więźniami. Zdawaliśmy sobie sprawę, że prędzej czy później przyjdzie kolej na nas – opowiada były jeniec. – Właściwie nic innego się nie działo poza przesłuchaniami i biciem. Przesłuchanie, bicie, przesłuchanie, bicie. Kiedyś przez około tygodnia prawie nie mogłem oddychać, tak bardzo bolały mnie żebra, że mogłem brać tylko krótkie, nieregularne oddechy… Nie mogłem nawet poprosić o konsultację medyczną. Chłopaki opowiadały mi, co robią z tymi, którzy się skarżą – dodaje.


#wojna #rosja #ukraina
  • 23
  • Odpowiedz
@uriel_ck: przecież to ty typku masz ból doopska, że coś piszę więc kogo tu piecze? Pisz sobie o Tusku jak chcesz się poczuć lepiej i mi to będzie zwisać. Jprd sekta normalnie. Jeszcze się idź do niego pomodlić.
  • Odpowiedz
DLACZEGO UKRAINA SIĘ NIE PODDAJE?


@Grzesiok: no popatrz pan, a jak ktoś mówi, że należy traktować poddających się ruskich jak najbardziej po ludzku bo wtedy kolejni będą znacznie bardziej skłonni do poddawania się zamiast walczyć do upadłego, to jest wyzywany od ruskich onuc
  • Odpowiedz