Wpis z mikrobloga

RUSCY na wykopie: DLACZEGO UKRAINA SIĘ NIE PODDAJE?

UKRAIŃCY KTÓRZY SIĘ PODDAWALI

Kazali mi się rozebrać do naga. Mój mundur zapakowali do torby, na której widniało moje nazwisko. Kazali mi przebiec wzdłuż korytarza do okna z opuszczoną głową – opowiada mężczyzna. – Po mojej lewej i prawej stronie stali umundurowani żołnierze. Było ich około piętnastu. Bili mnie w różne części ciała rękami, nogami, nawet wtedy, gdy upadałem i zaczynałem się czołgać po ziemi. Na koniec – dodaje – zmusili mnie, żebym się schylił, i zostałem uderzony w plecy drewnianym kijem. Wydali mi strój więzienny, który na mnie nie pasował. Kiedy prowadzili mnie do celi, wciąż byłem bity – kończy Dmytro.

Kiedy siedzieliśmy w celi, słyszeliśmy, co strażnicy robią z innymi więźniami. Zdawaliśmy sobie sprawę, że prędzej czy później przyjdzie kolej na nas – opowiada były jeniec. – Właściwie nic innego się nie działo poza przesłuchaniami i biciem. Przesłuchanie, bicie, przesłuchanie, bicie. Kiedyś przez około tygodnia prawie nie mogłem oddychać, tak bardzo bolały mnie żebra, że mogłem brać tylko krótkie, nieregularne oddechy… Nie mogłem nawet poprosić o konsultację medyczną. Chłopaki opowiadały mi, co robią z tymi, którzy się skarżą – dodaje.


#wojna #rosja #ukraina
  • 27
  • Odpowiedz
my, Polacy, przecież powinniśmy przecież znać odpowiedź z własnych pokoleniowych doświadczeń...


@prawda_w_moskwie: tyle teorii. A w praktyce 12% Polaków wprost popiera ruskich, a 90% pośrednio - popierając prorosyjski Watykan.
  • Odpowiedz
braunistom by taka lekcja mogła wyjść na dobre. Może by mózgi im zaczęły pracować i zaczęli by coś kumać


@Smarek37: no chyba pomyliło ci się z lewusami którzy krzyczą żeby otworzyć granicę xD

jakby kilku Rosyjskich braci w komunistycznej wierze ich tak wzięło w obroty to by się od razu nawrócili
  • Odpowiedz
@Mrbimbek:

typowe dla lewaka, więzieniem i biciem chciałbyś ludzi przekonywać do swoich poglądów xD ha tfu na komucha

Typowe dla prawaka, że nie łapie ironii. Ale co tu się dziwić przy takich pustych głowach.
  • Odpowiedz
"dlaczego po prostu nie poddacie się ruskim"


@prawda_w_moskwie: i właśnie taka relacja więźnia powinna być przypięta pod tłitem Środy w którym mówiła żeby Ukraińcy oddali to co zajęte przez ruskich
  • Odpowiedz
@Grzesiok: Orkowie którzy szczycą się "wygraną" z faszyzmem sami stali się faszystami, którzy stosują metody gestapo i katów z niemieckich obozów zagłady.
  • Odpowiedz