Wpis z mikrobloga

Pytanie do najemców mieszkań i właścicieli. Jak rozwiązujecie kwestie wspólnego parkingu pod budynkiem, kiedy nie ma przypisanych miejsc do mieszkań? W naszym apartamentowcu jest mniej więcej 15 mieszkań i jakieś 20 miejsc postojowych, ale niektórzy mają po kilka aut. Czy według was właściciele mieszkań powinni być w tej sytuacji uprzywilejowani, a najemcy powinni szukać sobie miejsc gdzieś indziej? Zwykła uprzejmość by nawet na to wskazywała, skoro nie jest się u siebie. Ja w dodatku mam jedno duże mieszkanie powstałe z połączenia dwóch i uważam, że tym bardziej mam dwa razy większe prawo do parkowania niż reszta.
#nieruchomosci #przemyslenia #pytanie
  • 39
  • Odpowiedz
@JudzinStouner:

Masz więcej aut niż przypada na mieszkanie (nawet 2) ale przeszkadza ci że inni parkują xD

Co ja czytam xDD

Wymyśliłeś sobie jakieś kryterium najemcy/właściciele a ktoś może uznał za kryterium czas jaki mieszka w tym bloku albo w tym mieście. Dawno nie czytałem bardziej Januszowego wpisu, jeszcze te obserwacje ile aut kto z którego mieszkania parkuje xD
  • Odpowiedz
ajemca jego mieszkania podjeżdżając na parking i widząc, że zostało tylko jedno miejsce powinien pomyśleć "ech, nie wypada go zajmować, bo jeszcze nie będzie miał gdzie stanąć prawdziwy właściciel któregoś mieszkania. Lepiej zaparkuję gdzieś z boku


@JudzinStouner: Zarzutka, nie? Normalnie nikt by tak nie pomyślał, nie mówiąc o pisaniu tego publicznie
  • Odpowiedz
@andrzejpetr: serio ludzie tak mysla, mam podobna sytuacje jak OP i tez mam sasiadkę która goni wynajmujących ze nie moga tu stawac bo to dla "właścicieli". Ta rura jedyna w budynku ma 2 samochody, reszta po jednym, lub żadnego i jakoś się mieścimy chociaż zdarza się ze braknie dla kogoś miejsca
  • Odpowiedz
@JudzinStouner człowieku, co ty piszesz?

To że ktoś kupił mieszkanie nie czyni go ważniejszym.
Jak ktoś wynajmuje to również jest mieszkańcem i tak samo jak ty ponosi ciężar opłat czynszowych i innych. Macie takie samo prawo do świętego spokoju, bezpieczeństwa dostępu do mediów i m.in.do parkingu.

Na zebraniach rady możesz podnieść taką kwestie i jak dobudują parkingi to sobie kupić miejsce. Wiedziałeś co i na jakich warunkach kupujesz, więc nie miej pretensji.
  • Odpowiedz
jeden pracowników do dojazdów do pracy, wożenia brudnych rzeczy i różnych narz


@JudzinStouner: Zrobiłeś sobie z parkingui osiedlowego przechowalnie firmowego auta i marudzisz że ludzie którzy tu mieszkają nie mają gdzie parkować?

2 moje, 1 żony


@JudzinStouner: Wystczyłby wam jeden, MAKSYMALNIE 2.
U mnie na osiedlu to samo. Ludzie mają jedno miejsce parkingowe ale oczywiście kilka samochodów mieć muszę bo się uduszę, Całe osiedle zapieprzone samochodami ze po wyjeździe z
  • Odpowiedz
moim zdaniem jak ktoś wynajmuje mieszkanie to ma takie samo prawo do miejsca parkingowego jak właściciel


@Kotdog: to wynika wprost z przepisów prawa xD

Kiedyś poszedłem do spółdzielni w której próbowali ograniczyć dostęp do parkingu najemcom, właśnie poprzez taką uchwałę. Powiedziałem, że albo zdejmą tę kartkę i wydadzą mi pilot wjazdowy (była zmiana szlabanów w trakcie jak wynajmowałem mieszkanie), albo idziemy z tym do sądu. Zrobiłem awanturę i następnego dnia kilku
  • Odpowiedz
@grzypAtomowy "ta tablica nie ma mocy prawnej"

Jeśli miejsca parkingowe nie leżą w miejscu publicznym, a z opisu OP można odnieść wrażenie że nie jest to droga publiczna, to jak najbardziej ma moc taka sama jak Ty masz moc prosząc gości o zdjęcie butów kiedy wchodzą do Twojego mieszkania.

Możesz ich wyprosić albo postawić tablice informacyjna o karze za niestosowanie się do regulaminu i kosić hajs.
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@JudzinStouner "Czy według was właściciele mieszkań powinni być w tej sytuacji uprzywilejowani, a najemcy powinni szukać sobie miejsc gdzieś indziej?"
Nie no mordo tylko wynajmować i pełnić rolę robaka wśród Państwa właścicieli.
  • Odpowiedz
@Hasz5g: jako random nie jesteś w stanie stwierdzić kto tu mieszka, a kto nie szczególnie, że ludzie sie wprowadzają i wyprowadzają, zmeiniają auta itp. Musiałaby powstać osiedlowa whitelista aut a toj uż nie takie proste. No i wtedy by wyszło, że OP to pedał i zajmuje 1/4 parkingu
  • Odpowiedz