Wpis z mikrobloga

Konfederacja
Czy ktoś mi w końcu wyjaśni bo mi się kropki nie kleją. Pytanie zwłaszcza do wyborców konfederacji.
Konfederacja jawi się i przedstawia jako głęboko wierzacy ludzie. Zakaz aborcji, zakaz rozwodów co niedziele w kościele na mszy. A przy tym wszystkim, słyszę, że :
- strzelać do ludzi za płotem
- zydzi najlepiej do gazu
-wszystkie homosie won
- mniejszosci won
- itd. Itp.
Jak to sie ma do tej religii ? Poszłam zapytać babcie bo ona wierząca. Powiedziała, ze to zadni katolicy tylko hipokryci. A moze teraz ta religia sie tak zmieniła, ze takie sa nowe dogmaty.
Ktos cos ? W temacie ?
#konfederacja#polityka#religia
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy ktoś mi w końcu wyjaśni bo mi się kropki nie kleją.


Pewnie bait, ale odpisze.

Konfederacja jawi się i przedstawia jako głęboko wierzacy ludzie.


Błąd.
  • Odpowiedz
  • 1
@Dentka7: dziekuje za odpowiedz. Troche sie rozjasnilo. Jesli chodzi o ekonomie to akurat sie znam. Czyli generalnie chodzi o tradycje czy to katolicka czy nie ale w sensie rozumienia rodziny i jje roli w spoleczenstwie. To przeciez zbiezne tematy. Roznica chyba polega na tolerancji i odmiennym rozumieniu wolnosci.
A co z tym Ordo Iuris bo to jest bardzo kontrowersyjna sprawa a nikt nie chce odpowiedziec ?
  • Odpowiedz
@Winatuska: nie daj się nabrać na te wartości odnośnie tradycji. Te dzbany to katotaliban

Sprawdź co to konfederacja gietrzwałdzka i kto ją podpisał.

"My, niżej podpisani, deklarujący przynależność do Narodu Polskiego Cywilizacji Łacińskiej – przywiązani do wolności i poczuwający się do obowiązków wynikających z przyjęcia katolickich zasad leżących u podstaw tej cywilizacji – niniejszym zgodnie wyrażamy szczerą wolę poddania naszego życia prywatnego i publicznego panowaniu Chrystusa Króla Polski oraz opiece
  • Odpowiedz
@Winatuska: odnośnie żydów i gejów, to pierwsze z brzegu

Piątka Konfederacji: Nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej.

- Sławomir Mentzen
  • Odpowiedz
Czyli generalnie chodzi o tradycje czy to katolicka czy nie ale w sensie rozumienia rodziny i jje roli w spoleczenstwie. To przeciez zbiezne tematy. Roznica chyba polega na tolerancji i odmiennym rozumieniu wolnosci.


Tak jak napisalem, Konfederacja to koalicja kilku partii, znajdziesz w niej rózne głosy, w zasadzie caly przekrój glosów jesli chodzi o kwestie swiatopogladowe. Natomiast Konfederacja w swoim programie w ogole ich nie porusza i mysle, ze to jest sedno.
W Konfederacji (w przeciwienstwie do innych partii) nie ma przymusu głosowania zgodnie z "linia partii", każdy głosuje wg. wlasnego uznania, tzn. ze czesc osób z Konfederacji moze byc za aborcja, a czesc przeciw i jest to ok.

W PO czy PiSie czy Lewicy, wszyscy glosuja tak samo niezaleznie od swoich indywidualnych opinii, w przeciwnym wypadku zostaliby wykluczenii z partii.
  • Odpowiedz
  • 0
@Dentka7: dziekuje, za dluga odpowiedz. Faktycznie w programie wyborczym Konfederacji nie ma slowa o pogladach tylko o ekonomii z ktora oczywiscie sie nie zgadzam.
Natomiast jesli chodzi o poglady to wlasnie o to mi chodzilo z Ordo Iuris z ktorego wywodzi sie Bosak ijego żona razem z Godek tego typu ludzmi. I tu juz mi sie bardzo nie podoba , bo to ultra katolicka organizacja i do tego chocby ta
  • Odpowiedz
Ordo Iuris to ultra katolicka organizacja [...] konfederacja Gietrzwaldzka, [...] I tak wrocilam do poczatku. Że majac swiadomosc tych rzeczy, nie przeszkadza to wyborcom, bo mowisz, ze nie wszyscy katolicy.


@Winatuska: Dokładnie. Dopóki tych rzeczy nie ma w programie, to mnie to nie interesuje. Moga praktykowac i podpisywac indywidualnie co sobie zycza bo nomen omen, jestem tolerancyjny i liberalny (czyli wlasnie tego czego nie toleruje np. Lewica).

Nie ma dla mnie znaczenia czy ktos jest katolem, czy jest gejem, albo czy jest zydem. W sumie wszystko mi
  • Odpowiedz
  • 1
@Dentka7: no to powiem Ci, ze mnie ogromnie zaskoczyles. Bo jednak kwestie światopogladowe sa dla mnie kluczowe w kwestii wyboru partii. Co mi po tym, ze mi talib wybuduje most co mi np. Skroci droge do pracy czy zniesie jakas danine, skoro zaraz jak dojdzie do wladzy wprowadzi szariat i kaze mi nosic burke. Takich rzeczy nie zapisuje sie w programach bo sa oczywiste. Dla mnie od mostu wazniejsze jest,
  • Odpowiedz
no to powiem Ci, ze mnie ogromnie zaskoczyles. Bo jednak kwestie światopogladowe sa dla mnie kluczowe w kwestii wyboru partii.


@Winatuska: Dla mnie kwestie swiatopogladowe sa wazne, ale nie wierze ze mozna je zmienic ustawa. Kwestie swiatopogladowe zmienia sie oddolnie a nie odgórnie. Najlatwiej je zmienic poprzez bogacenie sie spoleczenstwa. Im bogatsze spoleczenstwo tym bardziej liberalne. I tak jak napisalem, Konfederacja nie porusza w swoim programie w ogole kwestii swiatopogladowych, skupia sie na ekonomii.

Co mi po tym, ze mi talib wybuduje most co mi np. Skroci droge do pracy czy zniesie jakas danine, skoro zaraz jak dojdzie do wladzy wprowadzi szariat i kaze mi nosic burke. Takich rzeczy nie zapisuje sie w programach bo sa
  • Odpowiedz
  • 1
@Dentka7: kwestie światopogladowe wlasnie sie zmienia ustawa. Mozna zakazac aborcji co zrobil pis. Mozna z mediow zrobic przekaz nienawisci a innym mediom zabrac pieniadze i ich zaglodzic. Mozna ustawa wprowadzictaki program edukacji, ze Ci z dziecka zrobia rasiste. Wlasnie wszystko mozna sobie zrobic ustawa. Mozna sobie ustawa wprowadzic zakaz glosowania np. Kobietom. A kto im zabroni ? Wladza absolutna to absolutna wladza. Ja jestem centrystką i tez daleko mi do
  • Odpowiedz
kwestie światopogladowe wlasnie sie zmienia ustawa.


Widzisz. Tak jak mowie, kazdy chce dobrze róznia nas metody dzialania. Ty w to wierzysz a ja nie.

Mozna zakazac aborcji co zrobil pis.


Gwoli
  • Odpowiedz