Wpis z mikrobloga

Byłem w sobotę na urodzinach bombelka mojej siostry.
Dziecko 3 lata, chcieli zaprosić kilka osób z rodziny z dziećmi więc spytali babci czy mogą zrobić imprezkę u niej (ona mieszka w małym domku z ogródkiem, oni w małym mieszkaniu). Babcia do rany przyłóż więc jak najbardziej się zgodziła zadowolona że może pomóc (lvl 82, ale bardzo aktywna).

Przyjeżdżam w sobotę o 15stej, tam już łącznie 12 osób się kręci, stół zastawiony, balony wiszą. Krótka gadka z babcią i okazuje się, że sama praktycznie całe jedzenie przygotowała bo 'siostra musiała się zająć dzieckiem i nie zdążyła, podrzuciła tylko zakupy wczoraj' a ona jest tak wychowana że na pusto nikogo nie przyjmie. Szwagier tyle co przyjechał dwie godziny wcześniej rozwiesić dekorację i ustawić krzesła...

Czas mija, dzieciaki się bawią, miła atmosfera i zbliża się godzina 19sta. Goście zaczynają się zbierać a wraz z nimi... gospodarze w postaci siostry i szwagra. W ogrodzie pierdzielnik, porozrzucane zabawki, stół w naczyniach i żarciu, w domu brudno bo każdy do łazienki w butach chodził. A oni 'muszą jechać bo córka marudna po całym dniu zabawy i MUSZĄ JĄ POŁOŻYĆ SPAĆ' (dwójka dorosłych, jedno dziecko).

Zagotowało się we mnie i powiedziałem co myślę o wykorzystywaniu dobroci babci i zostawieniu jej ze wszystkim na głowie na co się trochę zreflektowali i obiecali, że... 'przyjadą rano posprzątać' i uciekli.

Nie chciałem już eskalować sytuacji przy babci więc machnąłem ręką i wróciłem wkurzony do domu.

I tak sobie do 21szej z żoną, babcią i dwójką dzieci sprzątaliśmy po nie swojej imprezie. Przynajmniej gospodarze mogli odpocząć po ciężkim dniu. Zadzwonili potem w niedzielę do babci o 12stej spytać czy przyjechać posprzątać.

#gownowpis #zalesie #bekazpodludzi #dzieci
  • 41
  • Odpowiedz
@ATAT-2: no niestety ale jak nie położysz kaszojada o pewnej godzinie to #!$%@?
Prawdopodobnie i tak zasnęło im w aucie więc i tak mieli przejrbane bo potem pójdzie spać pozno w nocy etc
Dzieci maja pewne okna czasowe w których muszą iść spać a dziecko które się przeciągnie z tego okna czasowego to nie zaśnie choćby było w #!$%@? zmęczone a jak jest zmęczone to jest baaaaaardzo upierdliwe i marudne

Zresztą
  • Odpowiedz
  • 186
Zresztą jeśli nie podwiazales jaj i kiedyś będziesz mieć kaszojada to zrozumiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Niewiem90: jak mogłeś wywnioskować, czytając do końca mój post, mam dwójkę 'kaszojadów' i nie umarli od tego że raz posiedzieli do 21, chociaż normalnie przed 20 już w łóżku leża a czasem śpią

Poza tym mogli to zorganizować na 5 innych sposobów żeby pomóc - jedna osoba kłądzie spać, druga sprząta.
  • Odpowiedz
  • 39
A dlaczego nie pomogłeś matce sprzątać, samolubie? Nie jesteś lepszy od siostry i szwagra.


@MiedzygalaktycznyMors: jprd czy naprawdę przeczytanie tekstu do końca przed wysraniem komentarza to umiejętność której nie posiadło 90 procent wykopków tutaj?

Spróbuj jeszcze raz, warto wiedzieć co komentujesz.

matce


@MiedzygalaktycznyMors: babci, ale widać oprócz czytania do końca masz też problem z czytaniem ze zrozumieniem
  • Odpowiedz
  • 2
nie ma to jak 70 zycia zwalac na 10 letnie wychowanie.


@nobrain: babcia byłą taka całe życie, nauczyła ją tego prababcia (jej mama) i taka już jest przez 80 lat, a nie przez 10 lat

Już to widze jak dobroduszna babcia mówi 'pier**le to' i przyjmuje 15 gości do domu gdzie nawet sałatka na stole nie stoi (wciąz biorąc pod uwage, że nie jest gospodarzem imprezy). Po prostu siostra ją zna
  • Odpowiedz
@Niewiem90:

no niestety ale jak nie położysz kaszojada o pewnej godzinie to #!$%@?


Ty no ale on pisze o 3latku a nie 3 miesięcznym berbeciu, 3 latek spokojnie może czasem do 21-22 posiedzieć i mu korona z głowy nie spadnie.
  • Odpowiedz
  • 1
czemu nie mogliście tego zostawić do jutra i poczekać czy przyjadą?


@Ko_Otu: No nie wiem, bo może ktoś nie chciał zostawiać pełnego żarcia stołu na dworzu na kilkanaście godzin?
  • Odpowiedz
  • 2
@ATAT-2 jedzenie schować rozumiem, ale nie rozumiem sprzątać za kogoś kto potwierdził że przyjdzie jutro i jeszcze żalić się tym na wykopie. Ile ty masz lat 15?
  • Odpowiedz
  • 5
@Ko_Otu:
Czytać ze zrozumieniem potrafisz?

jedzenie schować rozumiem,


@Ko_Otu: no fajnie, czyli 80 procent naczyń ze stołu ma sobie babiczka sama wnieść, pochować do lodówki czy poprzekładać zamiast narzekać. No i potem albo pozmywać albo odłozyć na brudną kupę i czekać aż ktoś pozmywa lub nie
Genialne
  • Odpowiedz