Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz w życiu spotykam się z taką ciszą wyborczą, która de facto nie istnieje. Kanał Zero, a zwłaszcza TV Republika wczoraj prowadziły taką działalność jak na co dzień - czyli walenie w koalicję rządzącą.

W Republice Sakiewicz wyzywał koalicję od bodajże kanalii, a Lisicki chyba coś w stylu, że „trzeba walczyć z następcami komunistów”. Na chwilę włączyłem xD Jedyna różnica taka, że cały czas mówili „mam nadzieję, że tym co powiem nie złamię ciszy wyborczej hihi”. Generalnie cały dzień zawalony propagandą.

Na Kanale Zero też wczorajszy odcinek Stanowskiego i Mazurka niczym się nie różnił od innych.

Ja zawsze sądziłem, że w ciszy wyborczej to prawie nie można poruszać polityki, ale jak rozumiem to kolejny pokaz kartonowego państwa i można prowadzić taką działalność propagandową jak zawsze bez mówienia „ludzie! Zagłosujcie na PiS”. No, tyle że propagandy tak nie działają - tutaj bardziej chodzi o obrzucenie bagnem przeciwnika…

#polityka #kanalzero #tvrepublika #neuropa #wybory #4konserwy #bekazpisu
  • 39
  • Odpowiedz
@Gours: generalnie moim zdaniem ciesza wyborcza, szczególnie w erze internetu jest idiotyczna, ALE dopóki takie jest prawo i dopóki nie zostanie zmienione, to powinna być egzekwowana z całą stanowczością, bo bez tego sytuacja jest po prostu nierówna - komitety i media, które przestrzegają prawa na tym tracą, a tak być nie powinna. Podstawą wyborów jest równość szans, czyli takie same zasady dla wszystkich.
  • Odpowiedz
Ja zawsze sądziłem, że w ciszy wyborczej to prawie nie można poruszać polityki,


@Gours: można, tylko sa ograniczenia. Nie moga występować politycy, ale można rozmawiać o politykach. Nie można publikować sondaży, rozdawać ulotek, wywieszanie plakatów. Dość często podczas wyborów, pokazują polityków jak głosują, to dla Ciebie też jest łamanie ciszy wyborczej?
  • Odpowiedz
@Gours: myślę, że to dlatego że w Polsce taką większą rangę mają jedynie wybory prezydenckie i parlamentarne - podczas wyborów samorządowych było podobnie. Ludzie się jakoś mniej powstrzymują
  • Odpowiedz
@Gours
Mogą sobie na to pozwolić, bo Świrski ich nie ukarze. Na tym właśnie polega pisowskie upolitycznienie. To zupełnie inny level niż wybraliśmy swojego na stanowisko. To level nasz partyjny czopek ma bronić partyjnych interesów nawet wbrew swoim obowiązkom.
  • Odpowiedz
@Gours po prostu mało pamiętasz. Zwykle robią taki numer że korzystają z ludzi którzy nie startują i tematów formalnie nie powiązanych ale kojarzonych. Typu wywiad z Owsiakiem który powie że trzeba walczyć z zarazą, szczególnie w niedzielę, Ziobro którego razu z całą ekipą zrobił rozłam w piątek i potem grzali temat w sobotę i niedzielę wyborczą, jakiś film o wałęsie itd
Cisza wyborcza dotyczy wyborów i spokojnie możesz omawiać np aktualny
  • Odpowiedz
@Gours oczywiście że leciała piękna zmiana typu uchodźcy od 15 października to już nie kobiety i dzieci tylko młodzi mężczyźni. Oczywiście ostatniej śmieci żołnierza winny Błaszczak według TVN
  • Odpowiedz
Kanał Zero, a zwłaszcza TV Republika wczoraj prowadziły taką działalność jak na co dzień - czyli walenie w koalicję rządzącą.


@Gours: PANIE STANOWSKI NIEEEEEEEEEEE MĄDRZEJSZE NIE MÓWIĆ O ZBORDNIACH UŚMIECHNIĘTEJ KOALICJI BO JESZCZE IM POPARCIE SPADNIE

xDDDDDDD
  • Odpowiedz
Ja zawsze sądziłem, że w ciszy wyborczej to prawie nie można poruszać polityki


@Gours: Tymczasem sam poruszasz politykę w czasie ciszy wyborczej XD.
  • Odpowiedz