Wpis z mikrobloga

Czy w miejscach opuszczonych, zarośniętych grasują kleszcze? Chodzi mi o takie miejsca, gdzie nie chadzają ludzie i nie ma zwierząt, nawet dzikich (bo nie mają się czym żywić). Na wiosce jest opuszczony od paru lat dom, cały w zaroślach, chciałem porobić zdjęcia, ale cykam się kleszczy.
Ale czy są tam one, jeśli nie mają żadnych żywicieli? Czy mogą tam być mimo wszystko?

#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #kleszcze #borelioza #zdrowie #medycyna #zdrowakobita
AlexBrown - Czy w miejscach opuszczonych, zarośniętych grasują kleszcze? Chodzi mi o ...

źródło: temp_file4362871075168263013

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AlexBrown kup sobie permetryne, Afanisept 25g na 5l wody na allegro kupisz, psikasz tym ubranie, jak kleszcz wejdzie na ubranie to zostaje mu 2-3 minuty życia od razu mu poraża układ nerwowy. Tylko nie można mieć kota w domu bo ╬
  • Odpowiedz
@j557 jak wypijesz to może być szkodliwe XD
A tak serio to psika się zewnętrzną stronę ubrania a nie ciało
Permetryna jest w środkach przeciw kleszczom dla ludzi i w obrożach dla psów...
  • Odpowiedz
@AlexBrown: Kleszczy nie ma tylko tam gdzie jest mocne nasłonecznienie. One siedzą też w wysokiej trawie, nie tylko w lesie. Jeżeli gdziekolwiek będziesz stykał się z krzakami, gałęziami i wysoką trawą to ryzyko, że jakiś skuriwel na Ciebie wejdzie jest wysokie.
  • Odpowiedz