Wpis z mikrobloga

ilu litrowy roll bag będzie wystarczający w 4 dniową podróż gdzie zabieram tylko ciuchy i trochę elektroniki. Wiadomo mógłbym kupić 80 litrowy i mieć pewność ale jednak celuje w minimalizm. Myślałem nad 30-40l.
#motocykle
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Marterr_: ja bym kupił większy i miał fajrant jakbym chciał więcej spakować, kufer centralny mam 56l xD do tego otwierany z boku bo dużo wygodniej, a najlepiej to wziąłbym pewnie torbę podróżną którą mam i nie wydawał kasy gdybym nie miał kufrów
  • Odpowiedz
@Marterr_ ja się ostatnio na 4 dni w góry spakowałem w torbę 18l, kufer 30 i plecak. Trochę mało miejsca było jak wsadziłem buty trekkingowe, jakieś trampki i ciuchy, ale dało rade. Ale jestem bardzo wysoki i moje ciuchy są gigantyczne więc jak nie masz 2m wzrostu to będzie łatwiej :P
  • Odpowiedz
@Marterr_: za mało danych wejściowych:
- spanie w domku/hostelu/hotelu? Wtedy odpadają takie gabaryty jak śpiwór, poduszka itp (chyba, że to Skandynawia, tam mają jakieś dziwne swoje założenia, że pościel samemu musisz swoją poszewką nawlec),
- czy to będzie 12h jazdy, 4h odpoczynku, 8h snu, czy zamierzasz jednak gdzieś się tułać? Czy potrzebne będą klapki i bardzo lekkie buty, czy jednak buty do dłuższego chodzenia na jakieś free walking tour się
  • Odpowiedz
  • 0
@MrDracek spanie w hotelu, będzie dużo chodzenia i zwiedzania więc buty koniecznie, klapki pod prysznic też, żadnego jedzenia ani śpiworów, namiotów nie będę brał.
  • Odpowiedz
@Marterr_: na dwa dni to nawet i 20L starczy, na 4 dni to już 30, może 40L (zależy, ile weźmiesz ze sobą rzeczy, czy weźmiesz całą kosmetyczkę, czy tylko essentials).

Odpowiadając sobie na te pytania sam powinieneś już powoli mieć takie mniejsze lub większe mniemanie, ile będziesz potrzebować miejsca. Tutaj krótkie spodenki, tam klapki, tutaj jakieś adidasy z powsadzanymi do nich skarpetkami lub z całą bielizną, tam kosmetyczka ewentualnie z
  • Odpowiedz
@Marterr_: ja pakuje ciuchy w torbę podróżną kabinowke ze sztywna podłogą , to na jedną stronę moto, na drugą stronę pakuje do takiej samej torby rzeczy podręczne i jakieś klucze.
O tyle jest to wygodne, że wsiadasz i siadasz bez przeszkód w zasadzie nie odczuwam bagażu.
  • Odpowiedz