Wpis z mikrobloga

#wykop30plus #wykop #kiciochpyta

Mówi się, że przyzwyczajenie drugą naturą człowieka i coś w tym jest. Wracam na ten portal chyba z przyzwyczajenia lub sentymentu. Chyba gdzieś w głębi liczę na to, że wróci do swojej dawnej formy, gdzie było mniej polityki, botów i plemiennych wojenek. Dzisiaj to miejsce to ściek z którego trudno wyłowić istotne czy ciekawe informacje. Mój staż na tym portalu jest pewnie dłuższy niż średni wiek obecnych użytkowników więc pewnie dlatego zrzędzę już jak stary dziad. Kiedyś rzeczywiście nie dało się tutaj wciskać kitu bo zawsze znalazł się ktoś kto obnażał propagandę, a dzisiaj nie ważne kto ma rację, a ważne kto ma więcej klakierów i głośniej krzyczy.
buchowo - #wykop30plus #wykop #kiciochpyta

Mówi się, że przyzwyczajenie drugą naturą...

źródło: aM7q5xgg_700w_0

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
Dzisiaj to miejsce to ściek z którego trudno wyłowić istotne czy ciekawe informacje.


@buchowo: Większość tagów i źródeł to śmietnik, po zablokowaniu pozostają tylko koty i memy. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
było mniej polityki, botów i plemiennych wojenek


@buchowo: To w dużej mierze nasza wina. Mamy w rękach wykopy, zakopy, plusy i minusy, nie korzystamy z tego. Co jakiś czas przygotowuję zestawienia ciekawych znalezisk, moje wpisy zyskują dużo plusów, ale znaleziska, które w nich prezentuję, nie. Żeby powrócił dawny duch tego miejsca, wystarczyłoby wykopywać wartościowe znaleziska i zakopywać te słabe, plusować merytoryczne komentarze, a minusować pozostały chłam. Wszyscy narzekamy na poziom,
  • Odpowiedz
Chyba gdzieś w głębi liczę na to, że wróci do swojej dawnej formy, gdzie było mniej polityki, botów i plemiennych wojenek.


@buchowo: Mam podobnie, ale to se już nie wróci ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 4
@koral_koloru_koralowego:

To w dużej mierze nasza wina. Mamy w rękach wykopy, zakopy, plusy i minusy, nie korzystamy z tego.


Twój wpis przypomniał mi jak wyglądały moje początki z wykopem. Pamiętam, że na samym początku przeglądałem tylko bez posiadania tutaj konta, bo zawsze w komentarzach znajdowałem wpis z którym się w 100% zgadzałem i stwierdzałem, że nie warto dublować zdania co z perspektywy czasu uważam za głupie. Z czasem takich komentarzy
  • Odpowiedz
  • 1
@DROPTABLEusers:

wiekszosc kont w dzisiejszym internecie to boty, ktore ciezko odroznic od postow prawdziwego czlowieka

na oko rzeczywiście nie jest to proste, ale są rozwiązania analityczne które to umożliwiają. Nawet zastanawiałem się czy nie stworzyć czegoś pro bono, ale zwyczajnie brak mi czasu.
Próba dyskusji gdzie dominują boty jest frustrująca, stąd też odpływ aktywnych użytkowników.
  • Odpowiedz
  • 0
@Rad-X:

przecież od pierwszej kampanii dudy masz tu polityczny ściek


Nie zgodzę się, to trwa już nieco dłużej z tym, że zmieniały się "plemiona", które miały przewagę w prowadzeniu narracji. Pamiętam jak na mikroblogu "rządziła" konfederacja i zwolennicy krula, był PiS, PO, potem znowu PiS, a teraz znów KO. Jak rollercoaster
  • Odpowiedz
@buchowo: ja mam na czarnej ponad 500 osób, dodaję praktyczmie codziennie, a dalej wychodzi stado toksyków czy innych przegrywów, którzy zajmują się bezinteresownym hejtem.

Też czuję że to coraz bardziej nie jest moje miejsce.
  • Odpowiedz
@buchowo:

Chyba gdzieś w głębi liczę na to, że wróci do swojej dawnej formy


Nie wróci. Już nawet nie chce mi się wyliczać z ilu powodów, ale to się tyczy całego internetu. Wykop to już padł z 8 lat temu jak zaczęła się tu złazić zoomerska patodzieciarnia. Masa ludzi stopniowo odchodziła, zawsze była jakaś wymówka ze siedzi się tu tylko dla paru tagów i paru ludzi, ale z czasem i oni
  • Odpowiedz
@buchowo: ja tu wchodzę codziennie od 2007, co innego miałbym przeglądać? xD
niby jest reddit ale to taki echo chamber pełny oklejonych, amerykańskich komuchów, gdzie nie ma miejsca na dyskusję bo zaraz wlatują minusy i cenzura
twitter to siedlisko botów, reklam onlyfans i różnych scamów, nie wiem czego tam szukać oprócz przeoranych memów
hejto pamiętam że to był taki wykop dla super-fajnych ludzi z kijem w dupie
discorda nie ogarniam, na chany nie wchodzę, fora umarły, nie wiem co w tym internecie się teraz robi
  • Odpowiedz
@buchowo:
Niestety mam takie same spostrzeżenia. Mam wrażenie, że tu siedzą już tylko trolle. Ciągle wojenki dwóch plemion, fame mma i reszta rynsztoku. Ludzie drą ryja nie mając żadnej wiedzy w danym temacie. Do tego dochodzi agresja pasywna i aktywna i akcje wykopywania/zakopywania przez frakcje.

Mam wrażenie, że cały internet tak wygląda. Jednak wykop miał to do siebie, że to zawsze było miejsce inne niż reszta internetu. Obecnie jest to
  • Odpowiedz
@buchowo: Ja pamiętam (i ty pewnie też), jak dyskusje toczyły się tylko w komentarzach pod znaleziskami. Największym trollingiem był minus day, a mikroblogu nie było - zresztą mam wrażenie, że od powstania mikro zaczęła się równia pochyła.
  • Odpowiedz