Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy

Czy będę tracił masę mięśniową jeśli nie będę jadł nic przez 3-5 dni?

Otóż znalazłem pewien film w którym chłop postanowił się głodzić przez parę dni i w rezultacie zeszło dużo wody no i oczywiście tłuszczu. Przez co wyglądał na wyciętego. Moje pytanie czy można potraktować takie parę dni żeby zgubić tłuszcz bez dużego ubytku na mięśniach?

Chciałbym to zastosować jako krótki cut, bo mam do stracenia tylko parę kg. W planach mam wciąż trening siłowy przez te dni postu
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Otóż znalazłem pewien film w którym chłop postanowił się głodzić przez parę dni i w rezultacie zeszło dużo wody no i oczywiście tłuszczu


@Makaronowy_krol: c---a mu tłuszczu zeszło, sama woda, glikogen i treść jelitowa, zrzucisz w ten sposób pare kg a potem zaczniesz jeść i wszystko wróci
  • Odpowiedz
@Makaronowy_krol: niedawno miałem zatrucie bakteryjne, nie mogłem jeść zbytnio nic przez 5 dni poza jakimiś waflami itd, poza tym że praktycznie nic nie jadłem to jeszcze z kilkanaście razy dziennie biegunka która już chyba wypłukiwała samą wodę z organizmu bo jedzenia to za bardzo nie było, i rzyganie. Jak zacząłem jeść normalnie to waga wróciła do stanu sprzed w 2 tygodnie jakieś, także odpowiedz sobie sam na to czy 5dniowa
  • Odpowiedz
@Pan_Szeryf: dzięki za link, poczytałem i jednak się na to podejmę. Wszystkie praktycznie źródła jakie znalazłem mówią o tym samym - mięśnie schodzą ostatnie. Wolałem się dopytać czy ktoś może doświadczył tego na własnej skórze
  • Odpowiedz
@dominges08: no to oczywiste, tylko że ja nie zamierzam wrócić do tych samych kalorii a zmniejszyć aby być na lekkim deficycie 300-500kcal. No i będę wciąż ćwiczył podczas tej głodówki.

A jaki był rezultat w lustrze? Poprawiło się?
  • Odpowiedz
@Makaronowy_krol: w lustrze praktycznie bez zmian, pas na siłownii delikatnie luźniej siedzi (ale to i tak bardzo marginalne wartości) co do samej wagi to zaraz po tym jak wyzdrowiałem to przez kolejnych parę dni jadłem jakieś 2 razy mniej niż przed chorobą a waga i tak z dnia na dzień rosła
  • Odpowiedz
@dominges08: ja natomiast jak miałem covida to też prawie nic nie jadlem, tylko zupy przez 8-10 dni i straciłem 7 kilo. Tłuszcz spadł drastycznie, tylko bałem się że więcej poleciało mi mięśnia, po tygodniu waga podniosła mi się tylko o 4-5 kilo, ale wciąż byłem wycięty
  • Odpowiedz