Wpis z mikrobloga

ile kosztowałoby to w polskim foodtrucku?


@Kopyto96: porównanie z czapki, żeby miało to jakikolwiek sens należy porównać z jedzeniem na stadionie topowego zespołu ekstraklasy, więc jakieś 50pln
  • Odpowiedz
@Kopyto96: W weekend u mnie w mieście jest festiwal piwa i na pewno jakaś wyżerka z food trucków będzie. Mogę wrzucić fotę jak będą takie hot dogi. W zeszłym roku chyba 30 zł takie coś kosztowało
  • Odpowiedz
. Cena? 3 euro, czyli jakieś 12,90 zł. Jak myślicie, ile kosztowałoby to w polskim foodtrucku? 35? 40 zł? Kraftowa kiełbasa, rzemieślnicza bułka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nikt nie dyma Polaków tak jak ich rodacy w gastronomii


@Kopyto96: @komentator_2020 @Zi3L0nk4 i ile zarobi w Czechach taki przedsiębiorca na hot dogu, a ile w Polsce? Moneta ma dwie strony przecież. Czy jedną?
  • Odpowiedz
  • 0
@Chris_Karczynski: Ja tylko napisałem ile kosztuje i ile hipotetycznie kosztowałby w Polsce. Nawet nie próbuj pisać bzdur, że przedsiębiorcy w Polsce mają ciężko, bo np koszt produklcji pizzy jest śmiesznie niski, a cena za margherite to już +30 zł
  • Odpowiedz
  • 4
@Chris_Karczynski: dobry biznes gastronomiczny buduje się latami na duże zyski. W Polsce sprzedaje się wszystko X % drożej niż jest to warte i po 2 miesiąćach bierze się mercedesa w leasing. Po roku jest albo upadek, albo knajpa przyciąga dalej frajerów.
  • Odpowiedz
@Kopyto96: to aż dziwne, że tak tanio, bo w Czechach ceny są zazwyczaj 20-30% wyższe niż u nas. a jakoś żarcia o dziwo zdecydowanie gorsza niż w PL.


@bolek_bagno: Pierwsze słyszę, sam wolę do czech pojechać bo taniej i lepiej zjem niż u mnie w mieście.
  • Odpowiedz
@Kopyto96 Na początku maja w moim mieście powiatowym była impreza plenerowa. Sama kiełbasa z grila kosztowała 35 zł. Do tego można było dokupić chleb i musztardę za 5 zł.
  • Odpowiedz