Wpis z mikrobloga

Czy jest tu jakaś mirabelka lub mirek, co lubi/robi torty lub ciasta?

Szukam inspiracji do tortu na urodziny, który zamówie u mojej mamełe.

Wymagania: słony karmel + pianka/krem, bez czekoladowych/kakaowych elementów, owocki mile widziane - najlepiej do słonego karmelu chyba będą pasować borówki, ale jestem otwarty na propozyje; bardzo lubie spód z kruszonych pierników zamiast ciasta (jak do sernika).

Nie proszę o przepis ani szczegółową instrukcje, proszę o wskazówki, pomysły, jak skonstruować torcik z takimi wymaganiami.

pozwolę sobie oznaczyć @moll i @arinkao za co z góry przepraszam - podziwiam Wasz zmysł kucharski, a bez oznaczenia pewnie nikt nie zwróci uwagi na ten post :(

#gotowanie #jedzenie #jedzenie71 (jestem z wro to chyba pasuje ( ͡º ͜ʖ͡º))
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bogart: zrobić totalnie na zimno - spód kruszony, na to masa ze śmietanki (na żelatynie lub galaretce, można tam dodać całe lub zmiksowane owoce - banany by się nadawały). A z karmelu zrobić na to polewę, taką ściekającą. Udekorować borówkami i listkami mięty. Chociaż truskawek albo poziomek też można rzucić, trwa sezon
  • Odpowiedz
  • 1
@moll: Bardzo dziękuję! Banany to strzał w dziesiątkę, zastanawiam się jeszcze nad innymi owocami (również z puszki), które mogłyby pasować do słonego karmelu - czy przychodzą Ci do głowy jakieś kombinacje?
  • Odpowiedz
Wymagania: słony karmel + pianka/krem, bez czekoladowych/kakaowych elementów, owocki mile widziane - najlepiej do słonego karmelu chyba będą pasować borówki, ale jestem otwarty na propozyje; bardzo lubie spód z kruszonych pierników zamiast ciasta (jak do sernika).

@Bogart: bierzesz slony karmel +pianka wrzucasz do garnka. Na wierzch wpieprzasz borówki i jakies inne owocki. Wciskasz na sam spod pokruszone pierniczki miksujesz i wstawiasz do zamrażarki
  • Odpowiedz
@Bogart: jak lubisz takie korzenne klimaty to mozesz spod zrobic z ciastek Lotus. Do tego co @moll napisała - jak bedziesz robić na zimno to zawsze możesz zrobić żelkę z owoców i ją „wtopić” w taki krem, po przekrojeniu będzie fajnie wyglądać i przełamie smak śmietanowej masy (albo śmietanowej masy o smaku słonego karmelu, wtedy on będzie grał główne skrzypce).
Tutaj żelka https://slodkipomysl.pl/zelka-malinowa/
  • Odpowiedz