Wpis z mikrobloga

przecież konfa ma wiele wspólnych poglądów


@Chris_Karczynski: konfederosja nie ma żadnych poglądów, może poza batożeniem gejów i lizaniem jajec pisiorom. Tam poglądy to sytuacja dynamiczna, w zależności od tego co ładnie wygląda w mediach albo który oszołom się akurat wypowiada. I widać to też po głosowaniach.
  • Odpowiedz
zobacz ile kosztuje rozdawnictwo rocznie(800+, 13 i 14 emerytura) to poznasz odpowiedź.


@JestesUpani: zobacz ilu jest beneficjentów tych socjali i kto odda głos na tych, którzy im dadzą. Z cpk ci ludzie nie będą mieli tych pieniędzy. Możesz sobie pisać takie bzdety, ale ten kto wyłączy socjal przestanie rządzić.
  • Odpowiedz
Konfederacja chcę budować cpk, ktoś mi powie skąd oni planowaliby pozyskać na ten projekt dofinansowanie? Z niskich i prostych podatków, czy od tej złej uni?( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Xefirex: Przecież CPK miało być budowane z udziałem inwestorów. Całość kosztów nie musi stać po stronie państwa. Podobno cały koszt miał wynosić 150 mld zł. To jest 2 lata 800+. Ten projekt da się zrealizować bez podnoszenia podatków,
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski Nie, ale konfa jest pełna typów którzy mówią że ograniczenia prędkości są zbędne bo każdy powinien sam oceniać ile może jeździć, są przeciw płatnemu parkowaniu, drogami rowerowymi, przejściami nadziemnymi, uspokajaniem ruchu i są za olbrzymimi arteriami w miastach i jednym wielkim parkingiem. Możesz się nie opowiadać jednoznacznie przeciw zbiorkomowi ale jeśli promujesz rozwiązania które premiują tylko transport indywidualny to zbiorkom dostanie i tak po dupie. Pokaż mi jednego konfederatę który
  • Odpowiedz
konfa nie jest przeciwko grubemu dofinansowaniu zbiorkomu z publicznej kasy?


@stan-tookie-1: xD
A czemu zbiorkom ma być finansowany z publicznych pieniędzy? Czemu za zbiorkom mają płacić również ci którzy z niego nie korzystają?
A co powiesz na całkiem nowy pomysł finansowania zbiorkomu z biletów?
  • Odpowiedz
konfa jest wrogiem zbiorkomu


@tomekruslan: beka xD
Ziomek, konfa mowi, ze jak chcesz to jedz samochodem, jak chcesz to jedz pociagiem, jak chcesz to lec samolotem. Nie sa wrogiem zbiorkomu tylko popieraja wolny wybor xD
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski głównie dlatego że się nie da inaczej jak ma obsłużyć cały region a nie tylko najpopularniejsze połączenie.
Z biletów nie utrzymasz samego połączenia, taboru i obsługi nie mówiąc o budowie i utrzymaniu infrastruktury np kolejowej.
Będąc przeciwko finansowaniu zbiorkomu z publicznej kasy jest za jego likwidacją.
Czemu mają płacić również ci którzy bezpośrednio nie jada to szerszy temat to najwyżej później, ale regionowi opłaca się żeby ludzie mogli żyć też
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski udajesz głupiego albo jesteś głupi. Konfa regularnie wysyła sygnały do elektoratu pisowskiego, bo liczą, że jak w końcu zjep się rozpadnie to da się urwać parę procent z tej padliny. Stąd wolta mencena w sprawie cpk. Jedyne poglądy, których konfa nie zmienia to te o bozi i Ukraińcach
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski zbiorkom prawie zawsze jest nieopłacalny - ba, zwykle koszty obsługi biletów przewyższają zyski z ich sprzedaży.
Ale zyski są, tyle że mniej namacalne - bo sprawna komunikacja miejska to mniej czasu spędzonego w korkach i mniej kasy wydanej w infrastrukturę drogową. Im lepiej skomunikowane miasto, tym bardziej przyciąga inwestycje - a przecież chyba o to chodzi. Zresztą co ja będę tłumaczył, bezpłatna komunikacja w Żorach też miała upaść w ciągu
  • Odpowiedz
bezpłatna komunikacja w Żorach też miała upaść w ciągu roku - i tak już jedenasty rok sobie upada xD


@zielonka18: nigdy nie upadnie jeżeli władze będą odpowiednio mocno zadłużać miasto. Żory mają drugie największe zadłużenie per capita wśród miast na Śląsku.
Uważasz że gdyby zbiorkom był płatny to zadłużenie byłoby większe?
  • Odpowiedz
Konfederacja chcę budować cpk, ktoś mi powie skąd oni planowaliby pozyskać na ten projekt dofinansowanie?


@Xefirex: skąd przekonanie, że Polska potrzebuje jakiegokolwiek dofinansowania i bez niego to się nie da?
  • Odpowiedz