Wpis z mikrobloga

Siedzę po ciemku u dzieci w pokoju i się cieszę jak mysz do sera słysząc jak córka lvl 4 oddycha. Niedawno wycięto jej trzeci migdał, to była jedna z najlepszych decyzji w życiu. Noc mija bez chrapania, zgrzytania zębami, furczenia w nosie, bezdechu. Siedzę na podłodze po ciemku i słucham jak spokojnie oddycha przez sen, japa sama się cieszy. Spokojny, miarowy, czysty oddech. Czuję dobrze człowiek
#dzieci
  • 58
  • Odpowiedz
@Malachitowa_Laka_Morza: kiedy w koło mojego syna biegali lekarze i krzyczeli mi oddycha nie oddycha, strzelamy go, to takie posty czyta się ze łzami w oczach. Ciekawe czy kiedyś odważę się na terapie żeby się z tym pogodzić, czy może zakopie to w głowie głęboko.

Cieszmy się małymi rzeczami i nauczmy tego dzieci. Powodzenia.
  • Odpowiedz
@Chudyy: @Chudyy @Chudyy @Chudyy @Malachitowa_Laka_Morza U nas to samo. Mała co chwilę zapalenie ucha z perforacją błony. Chrapanie. Katar. Po zabiegu od 2 lat nic poważnego. Przeważnie ma 1-2 dni gorączkę i przechodzi. Nawet antybiotyków od tego czasu nie potrzebowała. Starszy syn (12 lat) też chrapał do tego doszło jakieś zwichrowanie szczęki. Lekarze mówili, że to od tego że przez migdały źle oddycha. Po zabiegu nie chrapie, śpi lepiej, Aparat na
  • Odpowiedz
@Malachitowa_Laka_Morza super ciesze sie ze jest lepiej, z mojej strony mialem podobnie ale to chodzilo o mnie. Problemy z oddychaniem, nie wysypialem.sie w nocy, chrapanie itp.

Dostawalem jakies tabsy, cos do nosa, finalnie okazalo sie ze musialem miec 2 zabiegi na nosie, prostowanie przegrody plus zmniejszenie malzowin nosowych zeby moc normalnie zyc
  • Odpowiedz
@Malachitowa_Laka_Morza: o wow. I can relate. dokladnie tak. nie mozna bylo czasem bylo goladac filmow na dole tak glosno chrapal a potem te bezdechy. I sie zastanawiasz czy masz leciec i resyscytacje robic. Niebieskie wory pod oczami, blady. Niski centyl wzrostu. Ciagle choroby. Operacja w PL w wieku 4 lat i jak reka odjal. Zaczal rosnac buzia inaczej wyglada. W swoim sporcie teraz rywalizuje na szczeblu regionalnym. Po dawnym okresie zostaly
  • Odpowiedz
Noc mija bez chrapania, zgrzytania zębami, furczenia w nosie, bezdechu. Siedzę na podłodze po ciemku i słucham jak spokojnie oddycha przez sen, japa sama się cieszy. Spokojny, miarowy, czysty oddech. Czuję dobrze człowiek


@Malachitowa_Laka_Morza: W lutym syn również czteroletni miał wycięty trzeci migdał i teraz przy zasypianiu nie wiem czy już zasnął czy jeszcze nie, bo skończyło się sapanie przez sen i wydawanie innych dziwnych dźwięków.
  • Odpowiedz
@Malachitowa_Laka_Morza: My w Warszawie robiliśmy badania na NFZ w październiku 2022, pierwszy proponowany termin grudzień 2022 (też się zdziwiłem) finalnie zrobiliśmy zabieg na NFZ w styczniu 2023 (z drenażem) i potwierdzam, inna jakość życia.
  • Odpowiedz
@Malachitowa_Laka_Morza: sam miałem wycięty i mimo że wspomnienia ze szpitala były dość traumatyczne (robili to wówczas na głupim jasiu więc pamiętam wkładanie do buzi tych szczypców i lejącą się przez usta krew), to dziękuję rodzicom że się na to zdecydowali.

oczywiście nie pamiętam jakobym chrapał, ale wiadomo, że notoryczne oddychanie przez usta przez lata, deformuje twarzoczaszkę. no i skończyły się zapalenia ucha, a ten ból to jedna z rzeczy, które mocno
  • Odpowiedz