Wpis z mikrobloga

Mircy, czy ktoś z was pracował lub pracuje tylko na nocki? Ciekawi mnie, czy da się tak przeprogramować zegar biologiczny żeby było to znośne. Oczywiście mam na myśli sytuację, kiedy przykładamy wszelkich starań, żeby zachować regularność snu, na przykład w godzinach 8-16.
#pracbaza #sen i trochę #medycyna
  • 9
  • Odpowiedz
@nabrzmialy trudno jest to potem ustawić. Wymaga to wiele samozaparcia. Np po nocce należy spać max do 12 i wstać choćby nie wiem co. Wtedy kolejnego dnia jest jakaś szansa. Inaczej zegar jest rozwalony a człowiek zaczyna żyć jak chomik
  • Odpowiedz
  • 0
szkoda zdrowia


@krzysssss: a masz doświadczenie?

@CzarnyOwiec: właśnie idea jest taka żeby nie wstawać o 12, tylko na stałe się przeprogramować do spania w ustalonych godzinach dziennych, np. 8-16. Dotyczyłoby to również weekendów i innych dni wolnych
  • Odpowiedz
@nabrzmialy wtedy chodzisz jak chomik w nocy gdzie większość ludzi śpi. No spoko jak jest się samotnikiem albo gada np nocami na czacie z innymi bezsennymi ,ale dla większości ludzi to tak średnio. Lepiej przejść na pełen cykl dzienny ,a pracę na nocki porzucić bo to w większości albo jakaś fabryka azbestu ,albo coś skrajnie wykańczającego w usługach.
  • Odpowiedz