Wpis z mikrobloga

Żałuję wyboru studiów prawniczych, jestem już na 3 roku apki radcowskiej i nie wypada rezygnować tuż przed egzaminem zawodowym, ale gdybym mógł się cofnąć do liceum, to poszedłbym na bio chem i zdawał na stomę/lekarski.
Całkowicie inne pieniądze mnie by czekały, pewna przyszłość, poważanie społeczne.
Generalnie nie słyszałem, aby w Poznaniu młody radca prawny miał szanse zarabiać 10k, trudno jest nawet o to 8-9k. Sytuację w branży można porównać do architektury, masa lat nauki, wyrzeczeń, wydawanie pieniędzy aby uzyskać uprawnienia (ok. 25-30k), a rozkręcenie własnej kancelarii bez zaplecza klientów to s---------o. Co z tego, że mam pieniądze od rodziców na wkład własny (darowizna rodziców), jak nie mam zdolności kredytowej i stać mnie wyłącznie na mikroapartament w mieście wojewódzkim?

W dodatku archaiczny i pełen impotentôw samorząd, ktôry od 20 lat nie potrafi wywalczyć wyższych stawek za zastępstwa oraz regulacji rynku usług prawnych, aby wyplenić kancelarie odszkodowawcze/frankowe.

Jak widzę te wszystkie profile na insta/tiktoku, gdzie młodzi ludzie zachwycają się życiem prawniczym to naprawdę mi ich szkoda, że nie zdają sobie wiedzy w co się wpakowali.
#studia #prawo #przegryw #zalesie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@VaizardOmbre

Jak widzę te wszystkie profile na insta/tiktoku, gdzie młodzi ludzie zachwycają się życiem prawniczym to naprawdę mi ich szkoda, że nie zdają sobie wiedzy w co się wpakowali.


A mi nie, bo urodzili się z internetem w dupie a jakoś nie byli na tyle inteligentni by go użyć do zbadania tak ważnych życiowych decyzji
  • Odpowiedz
Generalnie nie słyszałem, aby w Poznaniu młody radca prawny miał szanse zarabiać 10k, trudno jest nawet o to 8-9k.


@VaizardOmbre: ja słyszałem, może źle szukasz, na pewno w procesie tyle nie ma, chyba że we frankach
  • Odpowiedz