Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #stolarstwo
Miraski zmontowałem znajomemu takie stare mebelki z odzysku. Ktoś wymieniał i miało iść na śmietnik a dostało drugie życie. Wiadomo nie jest to kuchnia jak z katalogu, ale po małych przeróbkach typu nowe cokoły, kilka wstawek i zrobieniu ściany z tej samej płyty mdf wyszedł całkiem sympatyczny efekt. Wiadomo, nie ma zgrania góry z dołem i szafka narożna przy zlewozmywaku też nie jest szafką narożną tylko taką przeróbką. Blat też łączony bo z odzysku. To są mankamenty tego, że meble są z zupełnie innej kuchni i nie wszystko tu pasowało no i zabrakło jednej listwy ozdobnej na górze. Wg mnie przyzwoicie, co sądzicie?
Smarek37 - #remontujzwykopem #stolarstwo
Miraski zmontowałem znajomemu takie stare me...

źródło: IMG_20240603_190020

Pobierz
  • 89
  • Odpowiedz
@Smarek37: Jak na odzysk to Francja elegancja. Co bym jeszcze zrobił w wolnej chwili to myk z wybieleniem tego elementu z drzwi lodówki, ten taki pożółkły plastik, to chyba osłona tego pierdoła do robienia lodu w kostkach. Wziąłbym to wybielił na ostrym słońcu utleniaczem do włosów 12% albo perhydrolem, jeśli masz możliwość kupna, a później ewentualnie popryskał jakimś lakierem bezbarwnym z ochroną przed uv i byłoby git.
  • Odpowiedz
  • 2
@M4rcinS: meblami amatorsko, choć sporo już tego naskładałem, robiłem zabudowy liczników dla wspólnot jako podwykonawca. Ja remonty i wykończenia robię.
  • Odpowiedz
@Smarek37: tzn te drewnopodobne wstawki na ścianie kompletnie nie pasują do kształtu i stylu tych mebli (to taki typowo loftowy/nowoczesny styl), ale sama kuchnia wyszła super, naprawdę fajny klimacik, do tego biała (imo białe kuchnie są mega), jak na budżetowe rozwiązanie to efekt rewelacyjny.
  • Odpowiedz
@Smarek37

nie jest to kuchnia jak z katalogu


Jest 10x lepsza niż taka z katalogu. Teraz wszędzie wciskają gładkie fronty bez żadnych frezowań, wszystko wygląda jak mieszanka kostnicy z zapleczem taniej knajpy.
Gratki Miras, super kuchnia, jedyne co bym zmienił to pomalowałbym te szuflady na biało.
  • Odpowiedz
@Smarek37: jasne, że można jeszcze ją dopracować, ale moim zdaniem fajnie wygląda. Nawet szafka w innym kolorze ładnie się komponuje. Z czasem polecam indukcję zamontować.
  • Odpowiedz