Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #stolarstwo
Miraski zmontowałem znajomemu takie stare mebelki z odzysku. Ktoś wymieniał i miało iść na śmietnik a dostało drugie życie. Wiadomo nie jest to kuchnia jak z katalogu, ale po małych przeróbkach typu nowe cokoły, kilka wstawek i zrobieniu ściany z tej samej płyty mdf wyszedł całkiem sympatyczny efekt. Wiadomo, nie ma zgrania góry z dołem i szafka narożna przy zlewozmywaku też nie jest szafką narożną tylko taką przeróbką. Blat też łączony bo z odzysku. To są mankamenty tego, że meble są z zupełnie innej kuchni i nie wszystko tu pasowało no i zabrakło jednej listwy ozdobnej na górze. Wg mnie przyzwoicie, co sądzicie?
Smarek37 - #remontujzwykopem #stolarstwo
Miraski zmontowałem znajomemu takie stare me...

źródło: IMG_20240603_190020

Pobierz
  • 89
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Smarek37: design wiadomo, że dzisiaj już mocno dyskusyjny, ale doceniam bardzo starania, by coś co miało polecieć do hoboka posłużyło jeszcze ludziom. Widać w tym jakiś pomysł i dążenie do najlepszego dopasowania. Szanuję takie inicjatywy. Najważniejsze, że jest czysto i wszystko działa.

Dobra kuchnia to dziś 25k w górę, dla wielu rzecz nieosiągalna od zaraz. Tym sposobem można dozbierać do czegoś nowego na spokojnie.
  • Odpowiedz
  • 1
@matt-pitt: no właśnie te szafki są kremowe i ciężko byłoby dopasować kolor, a czysta biel by raziła więc poszło z tej samej płyty co dodatki. Ona jest dodatkowo wycięta na parapet.
  • Odpowiedz
Wg mnie przyzwoicie, co sądzicie?


@Smarek37: Że wygląda super. Po prostu klasycznie i klimatycznie. Nawet z tymi szafkami które są kreatywnym niesmaczkiem od skrajnej spójności i innym niebem perfekcjonistów od którego #!$%@?ło wszystkim na łby. Dobrze się to komponuje z nablatowymi ściankami i górą szafek. To żyje. Jest jakieś. Cieszy oko.
  • Odpowiedz
  • 0
@ptt_:

tylko ta szpara przy suficie mało praktyczna.

Zgadzam się. Proponowałem to całkowicie zablebdować, ale kolega się uparł na te brązowe listwy przy suficie. Musi jeszcze gdzieś sobie jedną dorobić do tych szafek nad lodówką bo brakowało(drugie foto)
  • Odpowiedz
@Smarek37: zajebiście, to sie szanuje. wykorzystywać to co się ma pod ręką. ja zawsze czerpię z takich rzeczy satysfakcję, chociaż gdy ma się jakieś oszczędności to jednak kuchnię wolałbym mieć nieużywaną i wybrał jakieś nowe tanie meble plus blaty osobno. Kuchenka model 1997r. miałem, nie ma już problemów z palnikami?
Warto zainwestować też w zmywarkę.
  • Odpowiedz
@Smarek37: meble za freeko + twoja robocizna ?

Wygląda schludnie i przyzwoicie. Ale Armatura do wymiany nakran, choćby z lidla taki wysoki. No i ja bym tę szczelinę między szafkami a syfitem zatkał. Po co zbierać kurz ?
  • Odpowiedz
  • 2
Elegancko, nawet idealnie, nie ma kosmosu nie ma bidy. Wyglądają na nowe. Serio dobra robota.
  • Odpowiedz
@Smarek37:

Uwielbiam takie tematy, odzysk i renowację.
BTW, właśnie tapiceruję drugi fotel biurowy Martel onda ze śmietnika. Koła wymieniłem, teleskopy pneumatyczne wymieniłem, dobrałem kolor tapicerki pod resztę mebli. Taka inicjatywa cieszy bardzo.
  • Odpowiedz