Wpis z mikrobloga

#pracait #b2b #umowy #it

Jak jest liczony miesięczny okres wypowiedzenia na B2B?

Jeżeli dostałem pismo dzisiaj (03.06.2024) to miesięczny okres wypowiedzenia liczy się od dziś (03.07.2024) czy dopiero od przyszłego miesiąca (01.07.2024 do 01.08.2024)

w umowie mam

za jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia, przy czym od od dnia doręczenia spółka będzie korzystała z jego usług przez okres kolejnego 1 (jednego) miesiąca, chyba że strony ustalą inaczej


Bo dostałem:

03.06.2024 spółka wypowiada umowe z zachowaniem 1-miesiecznego wypowiedzenia tj. zdniem 03.07.2024
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jaavi666: zawsze miałem to napisane w taki sposób jak ty, i zawsze to się liczył okres miesiąca, czyli jeśli dostałeś wypowiedzenie dzisiaj, to pracujesz do 03.07, z czekaniem do nowego miesiąca to chyba tak działa na UOP.

Powodzenia w szukaniu czegoś nowego :(
  • Odpowiedz
Nie chce mi się szukać mojej umowy b2b, ale ja mam podobnie jak Ty, tylko na koniec dopisane, że okres wypowiedzenia liczy się od końca miesiąca, w którym jest składany, czyli jak na UOP. Ty takiego zapisu nie masz, więc obstawiam, że jest tak, jak Ci wskazali datowo(miesiąc od otrzymania papierka)
  • Odpowiedz
@jaavi666: Proste - jeśli nie masz w umowie / nie napisali "ze skutkiem na koniec miesiąca" to liczy się normalnie czyli miesiąc od otrzymania pisma.
  • Odpowiedz