Wpis z mikrobloga

Za to co napiszę zostanę przez wielu z was zwyzywany i potępiony, ale bóg mi świadkiem, że jestem w prawie.

Dzisiaj zostałem "zasygnalizowany" tj. podpiertolony w robocie przez moich kochanych rodaków Polaków współpracowników w Januszexie, którym pracuje. Tzn. jest to właściwie duże korpo produkcyjne, tzw. fabryka giganta na prowincji.

Ja jestem pracownikiem umysłowym, pracownicy fizyczni pościągani z okolicznych wiosek. Wiadomo, zadupie, małe miasto otoczone wioskami, umieralnia emerytów. Średnia wieku pracownika 50 plus. Pracuje kilka tysięcy osób.

Pracownicy po 50, nieważne czy jest zamiataczem, tyraczem na taśmie, czy kierownikiem to potpiertalanie to jest sport, w którym mogliby obwiesić ścianę złotymi medalami. Tylko czekają na pretekst, żeby "dla dobra firmy podpieprzyć", potem wracają do nędznego życia na swoją wiochę wpiertalać parówki i Harnasie.

Na szczęście rozwijam się i mam drugie źrodło dochodu, na którym udało mi się znacznie podnieść swój status i zarobić duże pieniądze. Mam nadzieję, że niedługo stąd wyjadę do większego miasta, pójdę pracować z młodymi ludźmi do jakiegoś lepszego korpo i problem się rozwiąże.

Ale teraz to SPRAWA HONORU, wiem, że nic tych Polaczków tak nie wkurfia jak to, że ktoś ma, więc przysięgam, że jeśli kiedyś będę naprawdę dziany to kupię drogie auto, Rolexy i będę specjalnie jeździł wokół tego januszexu z otwartą szybą i śmiał się z tych śmieci, będę stawał pod oknami firmy i machał nadgarstkami z Rolexami robiąc ruchy jak testo.

Nie interesuje mnie chwalenie się, bo nie ma przed kim, zawsze uważałem takie zachowania za słabe, a ludzie, których mówię to i tak epizod w moim życiu.

No, ale mając świadomość, że największe cierpienie sprawia im to, że ktoś ma to sprawi mi to ogromną przyjemność, wiem, że będzie ból doopy, będę specjalnie stał i pytał takim złośliwym tonem:

"Co tam? Na nockę do roboty? Za 4 tysie, tak?" Która nocka? Jak się czujesz stary, fajnie jest?"

#januszebiznesu #pracbaza #korposwiat #polak #boomer #przegryw #takaprawda #praca #kolchoz
  • 4
  • Odpowiedz
więc przysięgam, że jeśli kiedyś będę naprawdę dziany to kupię drogie auto, Rolexy i będę specjalnie jeździł wokół tego januszexu z otwartą szybą i śmiał się z tych śmieci, będę stawał pod oknami firmy i machał nadgarstkami z Rolexami robiąc ruchy jak testo.


Nie interesuje mnie chwalenie się, bo nie ma przed kim, zawsze uważałem takie zachowania za słabe, a ludzie, których mówię to i tak epizod w moim życiu.


@MakiawelicznyAltruista:
  • Odpowiedz