Wpis z mikrobloga

Ten uczuć kiedy na daily pokazują ci, że żaden z twoich ukończonych tasków nie działa. Po czym sprawdzam historię zmian i junior zamiast pobrać moje zmiany i je zmergować, po prostu wstawił swoje i moje kompletnie wywalił xD

#programowanie #pracbaza
  • 13
  • Odpowiedz
  • 2
@Pan_latarka:

Niestety ale projekt pomimo, że robiony w bardzo dużym korpo, to bardziej przypomina klepanie kodu samemu w domu xd

Jest tak, że przychodzi np. jakiś stażysta na parę miesięcy i od razu wolno mu wrzucać swoje zmiany itd. nikt nie robi żadnego code review. Ja się nie wtrącam w to wszystko xD Potem mam co robić jak naprawiam po nich
  • Odpowiedz
@Murasame: To wygląda gorzej niż klepanie w domu. Takiego cyrku to nawet u Janusza nie widziałem.

Ale coś ci podpowiem, słyszałeś o czymś takim jak oddolna inicjatywa? Dość często udaje się wprowadzić zmiany w procesie które poprawiają nie tylko finalną jakość oprogramowania ale także szeroko pojęty DX (development experience)
  • Odpowiedz
zamiast pobrać moje zmiany i je zmergować, po prostu wstawił swoje i moje kompletnie wywalił


@Murasame: Jakbyście mieli review w procesie i dobrze gita skonfigurowanego to coś takiego by nie miało miejsca ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@kakodyl:

To jest dość specyficzny projekt. Częściej to wyglądało tak, że sam sobie klepałem jakieś rzeczy w starych projektach i cały czas mam na sobie różne projekty, które sam ogarniam jak trzeba coś zmienić albo coś się wysypie. Teraz akurat mamy coś nowego i trochę większego, to pracują nad tym 4 osoby. I o ile byli to przedtem sami seniorzy/mid to w sumie wszystko bez problemu działało, bo tacy ludzie
  • Odpowiedz
@Murasame: kakodyl dobrze ci napisał. Wiesz jak to powinno działać to weź wyjdź z inicjatywą i popraw te procesy. Wymuś robienie code review, mergowanie tylko po approvalu seniora itp. Tobie się będzie lepiej pracowało a może też ktoś wyżej to doceni i dadzą ci jakiś hajsik/awans. Olewanie tematu i mówienie że to nie twoje obowiązki jest słabe.
  • Odpowiedz
  • 2
@eustach:

Olewanie tematu i mówienie że to nie twoje obowiązki jest słabe.


Serio to już temat na inną dyskusję. Trochę poznałem to korpo, za nadmiar obowiązków nikt podwyżki nie daje. Jedyne co się liczy to dobra gadka i trochę szczęścia. Znam osoby, które cenię i smiało mogę uznać za o wiele mądrzejsze ode mnie a do tego mega przyklądają się do swojej pracy, często nawet za bardzo, poświęcając swoje zdrowie i czas. Każdy ich chwali a zarobki o tym nie świadczą xD Jednocześnie znam przypadki, gdzie akurat ktoś był potrzebny w danym momencie, rzucał papierami i nagle dostawał 100% więcej i bez znaczenia była cała reszta, zwykły fart. Z tego powodu ja już bardziej myślę o zmianie pracy niż o angażowaniu się tutaj bardziej.
Ale temat code review zamierzam poruszyć, bo przedtem to były rzadkie przypadki a coraz częściej biorą jakichś kompletnie
  • Odpowiedz
@Murasame: znam podobne historie z autopsji, mieliśmy nieograniczonego SVNa. Też były cyrki. swoją droga myślałes o trzymaniu sobie lokalnie tego jako repo git, przynajmniej będziesz miał swoją historię zmian
  • Odpowiedz