Wpis z mikrobloga

W mojej okolicy jest na sprzedaż Focus MK3 z 2010, w podejrzanie niskiej cenie, (8500, a z podobnym wyposażeniem z tego rocznika widzialem ceny w okolicach 15-17tys) blacharsko zdrowy, Vin sprawdziłem i wszystko się zgadza, bez wypadkowy, ale ma wadę.

Sprzedawca mówi że na rozgrzanym silniku szarpie przy ruszaniu. Silnik to 2.0 TDCi Titanium MPS6 z automatem. To skrzynia do roboty? Dużo taka naprawa może kosztować?

#ford #focus #mechanikasamochodowa #pytanie #pytaniedoeksperta
0caffe - W mojej okolicy jest na sprzedaż Focus MK3 z 2010, w podejrzanie niskiej cen...

źródło: temp_file6107760004083603113

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@giorgioborgio no ale w sumie gdyby naprawa kosztowała nie więcej jak kilka tys to możnaby się zastanowić nad zakupem, bo wtedy jest zrobione i wiesz co masz, a kupując auto za kilkanaście tys nie ma pewności czy się nie z----e, w końcu to 14 letnie auto xD
  • Odpowiedz
@0caffe: Czyli pewnie masz odpowiedź. Jeśli silnik to wejdzie pewnie ze 4-6 tys. w naprawę jak to wtryski i plus może pompa wysokiego ciśnienia. A jak skrzynia to też wejdzie ze 4-8 tys. w naprawę.

A z naprawami to może być tak że jak nie masz zaufanego mechanika albo sam nim nie jesteś to lepiej sprzedać uszkodzony niż wsadzić kilka tysięcy w nieskuteczną naprawę. Zorientuj się jak to skrzynia bo
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
powersfift I gen.?


@v-tec nie wiem, ale pewnie tak bo to początek produkcji z 2010. A tak z ciekawości to gdyby to był gen1 to nie da się wsadzić nowszej? (która jak się domyślam pewnie jest trochę trwalsza xD)
  • Odpowiedz
@0caffe: na zdjęciu masz focusa MK2 i jeśli ma automat to aisina.

Natomiast focus MK3 będzie miał DCT250 a ta skrzynia ma wadę projektowa. W stanach był pozew zbiorowy i nic nie zrobili
  • Odpowiedz