Wpis z mikrobloga

Ludzie, którzy ciągle podróżują, co weekend lub kilka razy do roku na dłuższy urlop, są popierdo*leni. Próbują tym sposobem wypełnić swoje braki, zagłuszyć ważniejsze potrzeby. Podróżowanie stało się swoistym kultem wśród Polaków, chcą pokazywać że są lepsi niż inni, chca imponować wrzucając co chwile zdjecia z podróży na social media. Ich życie bywa na tyle niepoukładane i chaotyczne, że tylko podróże potrafią wnieść w nie odrobinę porządku. To jednak tylko maska, a problemy dnia codziennego wracają ze zdwojoną siłą - wiem z doświadczenia.

Jeśli po powrocie z urlopu od razu planujesz kolejny wyjazd i rezerwujesz loty oraz hotele, zastanów się nad sobą. Może warto zatrzymać się na chwilę, usiąść w ciszy i zastanowić się nad swoimi prawdziwymi potrzebami. Change my mind.

#takaprawda #podroze
eskejper - Ludzie, którzy ciągle podróżują, co weekend lub kilka razy do roku na dłuż...

źródło: photo_62398_1593783274_big

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeśli po powrocie z urlopu od razu planujesz kolejny wyjazd i rezerwujesz loty oraz hotele, zastanów się nad sobą. Może warto zatrzymać się na chwilę, usiąść w ciszy i zastanowić się nad swoimi prawdziwymi potrzebam


@eskejper: już się naprawdę nie miałeś do czego p-------ć? xD
  • Odpowiedz
  • 0
@Deadend: P---------m sie bo moglem. Irytują mnie tacy ludzie po prostu, ktorzy nie potrafia wysiedziec na dupie. Ostatnio wrocilem z wyjazdu kilku osobowego, gdzie jedna typiara na lotnisku szukala juz kolejnych lotow i hotelu, jej partner tylko z wyczerpania westchnal.

Rozumiem jeszcze pojechac sobie na weekend raz lub dwa na miesiac i moze 2 dluzsze urlopy w roku, ale jak slysze takich co podrozuja non stop, nie potrafia wysiedziec na
  • Odpowiedz
@eskejper: można podróżować i podróżować. Odwiedziłem w swoim życiu ponad 50 krajów, nie mam social mediów, nikomu się tym nie chwale, nie zapełniam żadnej pustki bo jej nie czuje. W New Yorkerze jest akurat cykl "nie będziesz mieć niczego i będziesz szczęśliwy", miesiąc temu udowadniali tam że jeżdżąc samochodem zamiast zbiorkomem gwałcisz planete - ergo podchodziłbym do tych rewelacji chłodniej.

Ale bait excellent quality bo triggeruje.
  • Odpowiedz
  • 0
@eskejper to prawda że podróże dają w jakimś stopniu spełnienie, tak samo jak tysiące innych czynności.

Jeden będzie podróżował, drugi zrobi sobie dziecko i będzie się nim zajmował, trzeci łowi ryby, jest jeszcze rower, majsterkowanie, robienie ogródka, działki itd.

Z tych wszystkich czynności można wrzucać jakieś rzeczy na sociale. Więc p-------------e się o podróże (tak wiem że bait) jest nietrafione i pokazuje że op ma jakiś uraz.
  • Odpowiedz
zagłuszyć ważniejsze potrzeby.


@eskejper: XD skąd możesz wiedzieć jaka potrzeba jest dla kogo ważniejsza?

Jeśli po powrocie z urlopu od razu planujesz kolejny wyjazd i rezerwujesz loty oraz hotele, zastanów się nad sobą


@eskejper: Prędzej jeśli weekend spędzasz na przeglądaniu wykopu - tak, wiem że to do mnie też.
  • Odpowiedz
@eskejper: jest taka kategoria naukowa co się nazywa poczucie sensu w życiu i ona bada kto ma jaki cel, który sprawia, że jego życie jest istotne. Jedni idą w boga, inni w dzieci, inni w pracę, a jeszcze inni we wszelakie odmiany samorozwoju czy heonizmu - podróże można przypisać do tych dwóch kategorii, zależy kto sobie co w nich ceni. Nie ma w tym absolutnie nic złego. Ludzie nie wypełniają
  • Odpowiedz
@eskejper jak mocno trzeba mieć nasrane w głowie by się czepiać innych co mają robić j jak żyć? Ty zapewne znasz wszystkie potrzeby ludzkości i wiesz kto co lubi i czego potrzebuje.
  • Odpowiedz