Wpis z mikrobloga

Niestety, ostatnimi czasy sie strasznie rozbebenilem i musze zrzucic sporo wagi - pic rel.

Troche o mnie - 32 lata, 187 cm i 128 kilo wagi. 35 kilo musi zejsc. Pytanie moje dotyczy przede wszystkim aktywnosci fizycznej, miche sobie ogarne (deficyt 700 kcal, 1.6 - 1.8g bialka na kilogram masy ciala), chodzi mi o to, jak zaczac po dwuletniej przerwie aktywnosc fizyczna.

Przed rozbebniemiem trenowalem na silowni i MMA, dwugodzinny trening nie byl dla mnie wyzwaniem, wydaje mi sie jednak, ze skok na gleboka wode i powrot do treningow skonczylby sie zle, musze tez uwazac na rozsypany bark. Bieganie raczej tez odpada, za duze obciazenie dla stawow. Najwiecej sensu bedzie mial chyba trening silowy i lekkie aeroby.

Marihuane juz odstawilem, przyczynila sie ona w pewnym stopniu do mojego stanu.

Na to lato juz nie zdaze u forma, ale na lato 2025 moge sie wyrobic. Zakladam tag #bastitrenuje , bede dzielil sie postepami :)

#silownia #odchudzanie #redukcja wolam ekspertow #mikrokoksy
Basti91 - Niestety, ostatnimi czasy sie strasznie rozbebenilem i musze zrzucic sporo ...

źródło: 1000023780

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@Basti91: Ogarnij sobie jakiś basen, to nie jest duży wysiłek a całe ciało pracuje, do tego trochę siłowych - ja bym zaczął od obiegówki 2-3 razy w tygodniu, a jakieś splity dołożył po pierwszych dwóch / trzech miesiącach.

Z dietą też nie szarżuj bo się zniechęcisz, krokowo zwiększaj deficyt a nie bomba w dzień zero.
  • Odpowiedz
@Basti91 basen, spacer, trening siłowy ale najważniejsze to poszukaj tego co Ci odpowiada najbardziej i będziesz to chętnie robił, nie tylko teraz ale i po schudnięciu.
  • Odpowiedz
@Basti91: jak masz miejsce w domu to ławeczka mała i hantle i możesz mega trening sobie zrobić, jak nie to spacery i basen, przy takim punkcie startowym nie musisz dużo kombinować żeby do tej setki w miarę szybko zejść
  • Odpowiedz
@niktvvazny co tu więcej pisać... Spowolnienie metabolizmu to jest taki Urban legend że... Praw fizyki nie oszukasz. Jeżeli dajesz organizmowi mniej kalorii niż zero kcal to skąd ma wziąć resztę, z powietrza? Właśnie wtedy bierze ze swoich zapasów czyli tłuszczu i ew mięśni, jeżeli w tym okresie ich nie stymulujesz. Ze zbyt dużym deficytem od początku redu może być problem taki, że w pewnym momencie, jeżeli będziesz chciał długo redukować, to
  • Odpowiedz
@Minetqa: a nie jest tak, że właśnie przy dłuższym zbyt dużym deficycie organizm adaptuje się przestawiając w oszczędniejszy tryb przez właśnie spowolnienie metabolizmu? Z końcówką się zgadzam, tylko potem ciężko schodzić żeby nie chodzić głodnym.
  • Odpowiedz
@niktvvazny jeżeli nawet w końcu doprowadzisz organizm do tego żeby wszedł w tryb przetrwania to uwierz mi, będziesz już doskonale wiedział że redu trwa zdecydowanie za długo. Natomiast same tzw spowolnienie metabolizmu to fikcja, nawet jeżeli zmniejszy ci się zapotrzebowanie bo bardziej ze względu na utratę wagi w czasie redukcji.
  • Odpowiedz
@Basti91: az ciezko uwierzyc, ze ktos kto cwiczyl MMA i silke mogl sie tak zapuscic. Wygladasz jak piecdziesiecioletni Janusz z tym bebzonem, a jestes mlodszy ode mnie.

Zacznij od 10k krokow, lekkich aerobow (orbitrek, rowerek) i FBW potem z naciskiem na przysiady, martwy i wzmocnienie posladkow/plecow
  • Odpowiedz
@niktvvazny: nie bardzo są badania które by to potwierdziły że coś takiego następuje.

W minessota starvation experiment Po kilku miesiącach głodzenia podstawowa przemiana materii spadła ludziom bodajże o 20%. Ale też jednocześnie dramatycznie spadła im waga więc tu jest bardziej korelacja że im mniej ważysz tym mniej energii zużywasz.

Natomiast są badania że w trakcie kilkudniowego postu podstawowa przemiana materii rośnie
  • Odpowiedz