Wpis z mikrobloga

ja berdole tyle tego gówna że nie mam pojęcia o co chodzi. Do kogo się powinno iść najpierw? Psycholog, psychoterapeuta, psychiatra? Gdzie i jak szukać? Potrzebuję jakiegoś skierowania? Jakoś się trzeba przygotować? Uj mnie zara trafi
#psychiatria #psychoterapia #psychologia #pomocy
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MLeko29: w zasadzie trochę źle się wyraziłem, bo nie do końca chodzi o same myśli samobójcze. To bardziej w przypadku kiedy w końcu się zdecydujesz, ale resztki rozsądku pokierują cię do szpitalnego oddziału psychiatrycznego. Tak mi przynajmniej tłumaczono.

Próbowałeś biegać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@JanStanislavOdbyt: biegam regularnie - co miesiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do tego trochę na rowerze jeżdżę, podciągam się, robię pompki i różne takie ćwiczenia. Ale co z tego jak potem między ludźmi wszystkie koszmary wracają i jestem tym samym gównem co zawsze
  • Odpowiedz
@MLeko29: hej, masz może ochotę przybliżyć swój problem? wtedy łatwiej będzie doradzić.
psychiatra - lekarz. może wypisać leki
psycholog - głównie doraźna pomoc
psychoterapeuta - osoba mająca kwalifikacje do prowadzenia terapii, ktora jest z założenia procesem leczniczym.
psychoterapeuta zwykle jest również psychologiem (ale nie zawsze, więc dobrze jest to sprawdzić, zapisując się na wizytę). :)

u góry wspomniałeś, że ,,chcesz diagnozy i terapii" -> pokierowałabym cię do psychoterapeuty. diagnozę -
  • Odpowiedz
  • 0
@crystalek10: problem w tym, że ja właśnie nie wiem jak mam to przybliżyć. Czuję się po prostu źle sam ze sobą. To nie tak, że cały czas chodzę smutny, ale mam czasami takie parę dni jak teraz, kiedy jestem po prostu totalnie przygnębiony i myślę o tym jak bardzo nie nadaję się do życia. Czuję się totalnie do tyłu względem innych których znałem ze szkoły. Chciałbym sobie znaleźć dziewczynę, ale
  • Odpowiedz