Wpis z mikrobloga

ja berdole tyle tego gówna że nie mam pojęcia o co chodzi. Do kogo się powinno iść najpierw? Psycholog, psychoterapeuta, psychiatra? Gdzie i jak szukać? Potrzebuję jakiegoś skierowania? Jakoś się trzeba przygotować? Uj mnie zara trafi
#psychiatria #psychoterapia #psychologia #pomocy
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MLeko29: Nie masz za co przepraszać. Najważniejsza rzecz to pomóc samemu sobie, oraz decyzja o tym, żeby po taką pomoc specjalisty sięgnąć. Twój stan psychiczny i złe samopoczucie wpływa na inne sfery życiowe, ale najważniejsze jest zająć się podstawą - czyli głową.
Wspominasz, że masz dzisiaj ,,gorszy" dzień - ,,(...) potrafię tylko leżeć i płakać", więc zgodnie z twoim nastrojem mózg narzuca ci tylko negatywne kwestie, które doprowadzą do pewnego
  • Odpowiedz
@MLeko29: Psychiatra; on uzna czy wymagasz farmakoterapii i ew psychoterapii. Sam psycholog może Ci pomóc i tyle, że tam czegoś się dowiesz ale nie usłyszysz żadnej diagnozy ani potencjalnych rozwiązań (co najwyżej coś zasugeruje tu i tam ale generalnie wiedząc jak wyglądają studia psychologiczne to bym nawet się nie fatygował).
  • Odpowiedz