Wpis z mikrobloga

Obecnie Przy zarobkach przekraczających 20k na lape(które będą rosły wraz z inflacja) i braku kredytów już naprawdę można żyć na dobrym poziomie w Polsce
Kolejne tysiące wyższych zarobkow mają już marginalny wpływ na człowieka , nie dają żadnej konkretnej satysfakcji
Być może gdy ma się rodzinę to wtedy ta motywacja jest jeszcze większa ale dla singla ?
Ja dosyć mocno koncentrowałem się na inwestowaniu w bitcoin a później kupowaniu nieruchomości ale na dłuższą metę jak się zastanowisz to w końcu stwierdzisz, że to też bez sensu... Kto po nas przejmie te nieruchomości?
To jest problem XXI wieku - na pewnym ,dość szybkim etapie osiągasz pulap który powoduje ,że pieniądze nie dają motywacji do działania i rozwoju
Jeżeli problem przegrywu będzie się pogłębiać to ludzie nie będą dążyć do rozwoju bo nie będzie po co - rodzina stanowiło źródło motywacji co prowadziło do nieustannego postępu
#tinder #przegryw #przegrywpo30tce #inwestycje #nieruchomosci #blackpill #redpill #przemyslenia #zwiazki #samotnosc #depresja
  • 28
  • Odpowiedz
@Maxior99: jak jestes mirkiem anonem to faktycznie szybko przebijasz poziom, od ktorego stwierdzasz, ze nic ci juz wiecej nie potrzeba. Co innego jak masz rodzine to wtedy kazda kwota znika niewiadomo gdzie, to samo gdy jestes jakims Oskim dynamiczniakiem, który co weekend baluje na miescie, a na wakacje jezdzi minimum 2-3 razy w roku plus weekendowe city breaki
  • Odpowiedz
  • 0
@Eugeniusz_Zua: a czytałeś co napisałem ?
Oczywiście, że przy rodzinie sky is the limit i to nas pcha do rozwoju i postępu
Ja już jestem na takim etapie że nie ma różnicy dla mnie czy zarabiam 6k EUR czy 8k EUR właśnie dlatego, że mamy taki rynek matrymonialny jaki mamy i nie potrafię znaleźć kobiety/ założyć rodziny, a jeżeli pieniądze nie mają znaczenia to i sensu w rozwoju zawodowym nie ma
  • Odpowiedz
@Maxior99: chciałem wyrazić poparcie dla tego co piszesz bo jestem w podobnym miejscu. Też nie chce mi się z tego powodu poświęcać czasu na naukę inwestycji itp bo no nie zmieniłoby to nic w moim anonkowym życiu
  • Odpowiedz
Cały chec nieustannego rozwoju bierze się z tego, że ludzie zakładali rodziny i chcieli zapewnić im wszystko co najlepsze


@Maxior99: Żyjesz w bańce i tyle. Każdy z tagu #przegryw ma ojca i jakoś mało który ojciec zapewnił im coś więcej niż niezbędne minimum. Zupełnie ignorujesz fakt, że większość rodzin nie żyje luksusowo, a rodzice nie mają zazwyczaj dużych ambicji.

W twoim przypadku nastąpił wyjątkowo szczęśliwy ciąg zdarzeń, że samodzielnie (oby) osiągnąłeś
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@cyk21: No nie mam bogatych rodzicow więc nic mi nie zapewnili poza edukacja
Po prostu żyjemy w czasach masowego dodruku więc dziś pieniadz przestał być problemem
Tak pod tym względem mam dużo szczęścia, ze urodziłem się w takich czasach i skończyłem studia po których nie jest trudno o dobre zarobki
Natomiast kazdy kij ma dwa konce - kiedys o niebo łatwiej było o znalezienie kobiety i założenie rodziny
  • Odpowiedz