Wpis z mikrobloga

Skończyło mi się miejsce w dowodzie rejestracyjnym, a czeka mnie przegląd i wyjazd do Niemiec. Czy z kartką potwierdzającą badanie techniczne nasi zachodni sąsiedzi nie będą robić problemów (jest przecież baza online)?

#motoryzacja #niemcy #mechanikasamochodowa
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cibronka: obecnie służby z państw UE honorują potwierdzenie przeglądu bo mają je w swojej bazie dokumentów. Baza online czyli cepik jest dostępna tylko u nas w kraju.
  • Odpowiedz
@cibronka: baza online nie obowiązuje w Niemczech. Generalnie Szkopy są do tyłu jeśli chodzi o internetowe bazy danych. W świetle prawa możesz jechać, ale często bywa że zwykły krawężnik nie ma pojęcia o przepisach, o uprzedzeniach narodowościowych nie wspominając.
Dosłownie pół godziny temu sprawdzałem ten temat, bo brat ma podobny problem.

https://autokult.pl/brak-miejsca-na-pieczatki-przegladu-a-wyjazd-za-granice-w-ue-nie-bedzie-klopotow,6809464409868417a

Ale dla świętego spokoju lepiej mieć w dowodzie.
  • Odpowiedz
nigdzie nie musisz iść, nie słuchaj tych baranów, wystarczy wydruk z przeglądu, który jest w pełni legalnym i akceptowalnym dokumentem w całym EOG.


@Krupier: generalnie masz rację, ale policjanci często nawet nie wiedzą np co to jest konwencja wiedeńska, o innych niuansach nie wspominając.
  • Odpowiedz