Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Nie wiem jak wy, ale czym więcej myślę o naszej katastrofie demograficznej, tym bardziej jestem tym autentycznie przerażony. Ten kraj się zwyczajnie zwinie, bo nie będzie komu pracować na coraz większą liczbę emerytów.

A ludzie trywializujący problem tylko go zaostrzają. Bo widać, że jest on na tyle skomplikowany, że ludzie go zwyczajnie nie pojmują i skomplikowane problemy trywializują do poziomu absurdu.

Serio, zwyczajnie boję się o przyszłość.

#demografia #przemyslenia #dzieci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 19
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja zdecydowalem ze nie bede mial dzieci, co oznacza -1 albo 2 dla polski. A i jeszcze -1 bo wyjechalem z polski. A bym zapomnial zone zabralem ze soba, czyli nastepne -1.

Tak wiec masz racje tylko na moim przykladzie demografia w polsce moze byc naprawde na niskim poziomie. Mam nadzieje ze nie ma duzo takich jak ja. I jakos sie ulozy. Moze imigranci postanowia sie osiedlac w polsce.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP):
Różowe wolą się walić przed ślubem z jakimiś randomami, to i nikt nie chce mieć z nimi dzieci, no no kto chce mieć dziecko z puszczalską? Nawet ci z którymi się walą nie chcą po za waleniem się mieć z nimi nic wspólnego.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo
  • Odpowiedz
  • 0
@mirko_anonim wyjechałem z Polski razem z żoną i trójką swoich dzieci. Wrócić mogę tylko gdy podatki mnie do tego skłonią. Jak na razie tak nie jest. Dodatkowo sytuacja geopolityczna też nieciekawa.
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas: ja się chętnie odetnę, żeby moje dziecko miało łatwiej.

Dlaczego ma utrzymywać zgraję staruchów, którzy chcieliby tylko że wspolnej misy czerpać a nie dolewać (czyli bezdzietni z wyboru innego niż medyczny)?

W każdym razie kto siłowo zmusi mlodych żeby pracowali na starych za 30-40 lat? Staruch do wora a wór do .... Przywróćmy balans.
  • Odpowiedz
ja się chętnie odetnę, żeby moje dziecko miało łatwiej.


@ciemnienie: dobrowolnie? Proszę bardzo

Dlaczego ma utrzymywać zgraję staruchów, którzy chcieliby tylko że wspolnej misy czerpać a nie dolewać (czyli bezdzietni z wyboru innego niż medyczny)?


Nieśmiało przypominam, że posiadacze jednego dziecka są tylko trochę mniejszymi pasożytami niż bezdzietni ;)

W każdym razie kto siłowo zmusi mlodych żeby pracowali na starych za 30-40 lat? Staruch do wora a wór do .... Przywróćmy
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas: mowie o obecnych dzieciach, które będą miały na plecach chordy dziadów z aktualnego wyżu. Ja szczerze liczę, że po prostu nadmiar tych samotnych dziadów wymrze z totalnego braku opieki i zrobi luz dzisiejszym 5-10 latkom. Myślę, że stanie się tak siła rzeczy.
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas: zależy jak mocno beda dociśnieci mlodzi, którzy przeciez stanowić będą wszelkie służby, policję, wojsko etc.

Pewnie jednak po prostu pozwoli się umierać samotnym dziadkom na podłodze w swoich domach a potem tylko wywiezie sie zwłoki, żeby nie ciekły przez sufit.
  • Odpowiedz