Wpis z mikrobloga

@Vateusz23: Rozmowa robi się dziwna. Chyba nie dla mnie

Skoro nie wierzysz ze cfd z xtb trafia na rynek, to rano o 9:00 ustaw zlecenie kupna oczekujace cfd budimex w liczbie 2137 za cene np 15pln, a potem zobacz arkusz zlecen "prawdziwych akcji" czy to zlecenie zakupu tam czeka
  • Odpowiedz
@Vateusz23 piszesz bzdury to znaczy że nigdy nie kupowałeś nigdy akcji cfd a jak nie kupowałeś to po co zabierasz głos ?
zacząłem czytać i już w pierwszym argumencie masz podstawowy błąd . u zadanego polskiego brokera podlegającego pod knf nie ma dźwigni większej niż 5 np . na polskie akcje cfd ( bo chyba o tym zaczęliśmy i kontynuowalismy ) . poza tym jak możesz pisać o sprawdzeniu teraz jak
  • Odpowiedz
@Vateusz23 tak wogóle cfd na polskie akcje nie zaczyna się na polskim rynku o 8.45 tylko o 9 jak gielda w polsce rusza a kończy się o 16.50 jak dogrywka na gpw się zaczyna ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Vateusz23: bo wiekszosc tutaj nie wie jak działa cfd w xtb i poucza innych i powiela głupoty, ja napisałem to samo co micomac w poscie 3h temu ale usunałem po minucie bo myslalem szkoda mi czasu, po co mam wam pisac jak to dziala. niepotrzebnie sie odzywałem jeszcze mnie zwyzywales i sie obraziles na koniec, dobre. szkoda czasu.

jeszcze powiem ci ze dwa razy moja pozycje akcyjną "potrajałem" w ten
  • Odpowiedz
@kot__morderca: może się coś pozmieniało, ja mam stare dane, usunąłem post, bo sie może zagalopowałem, jest niedziela i to niepotrzebnie. już w porządku, ok ? Jutro sprawdzę, ale nadal nie wiem, jak zajmę pozycje CFD short na 2137 budimexu to czyje akcje sprzeda XTB. Chcę się dowiedzieć, serio.
  • Odpowiedz
@Vateusz23: proste, zabiera je prawdopodobnie od klientów jesli nie ma w swojej puli. dlatego czasem wyłącza short bo sie koncza, ale long cfd zawsze mozesz założyć.

to co masz widoczne na konsoli xtn jest teoretczynie w twoim posiadaniu. jest jak w banku gdzie masz bilans konta ktory tez jest "teoretczyny", bo jakby ludzie zrobili run na banki w tym samym momencie to okazaloby sie ze nie wszystkim moze wyplacic pieniadze.
  • Odpowiedz
@Vateusz23: jeszcze dodam ze szortuje obecnie ostro polska bankowosc, nie chce wklejać screenu zeby nie propagowac hazardu. Ale przez to ze boje sie ze xtb zablokuje short na mbank zaraz(skoncza sie im akcje do pozyczki), nie moge czekac na korekte wzrostowai i zajmuje pozycje w nie zawsze najlepszym momencie. bo tak jest tam cały czas, jak znikajaca mozliwosc shorta na CCC ostatnio i wiele innych
  • Odpowiedz
skąd info o tym jakie będą mieli Ike jak jeszcze jest w trakcie


@micomak: ike to polskie konto emerytalne z limitem wplaty ustalanym w złotówkach. obcej waluty na ike nie wpłacisz.
  • Odpowiedz