Wpis z mikrobloga

Czy tutaj jadąc w lewo też włączylibyście kierunkowskaz, a jadąc prosto nie?


@jedrek1212: no tak, dlaczego niby inaczej?

Posłuchaj sam siebie - "jadąc prosto włączać kierunkowskaz". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jedrek1212: dla mnie nieintuicyjnym jest wciskanie kierunku w prawo, kiedy w prawo nie jadę. Jak kolega wyżej, czy na skrzyżowaniu, które miałoby w prawo drogę podporządkowaną robiłbyś to samo? Nie. Więc czemu chcesz robić to w swoim przykładzie? Wystarczy po prawej choćby parking, żeby zmylić innego uczestnika drogi.

Zauważ, że znak rzeczywistego przebiegu drogi z pierwszeństwem często bardzo pomaga w określeniu kierunków, bo infrastruktura nie bywa prosta jak na obrazku,
  • Odpowiedz
  • 0
@gomjeden: @Wredna_pomarancza Zdaję sobie z tego sprawę. W sytuacji jak jest taki znak oczywiste jest że nie powinienem włączać kierunkowskazu w prawo jadąc prosto. Tylko tak jak piszesz, często infrastruktura i znaki wyglądają inaczej. A rzeczywistość jest taka, że ludzie często nie patrzą na znaki, tylko na infrastrukturę, więc jak ja będę się stosował do znaków, a inni do infrastruktury, to może dojść do wypadku, bo moje sygnały innych
  • Odpowiedz
@jedrek1212: zgodnie z zasadą ograniczonego zaufania masz prawo liczyć na to, że inni stosują się do przepisów prawa. z drugiej strony na skrzyżowaniu obowiązuje Cię też zachowanie szczególnej ostrożności. sygnalizator innego uczestnika ruchu sygnalizuje jego zamiar i ma być zgodny z prawem.

infrastruktura to infrastruktura, nie znam chyba przypadku, w którym wpływa na przepisy (może z drobnymi wyjątkami, które teraz nie przychodzą mi do głowy). tak jak ludzie wmawiają mi,
  • Odpowiedz