Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki,

Nie mogę napisać w jaki sposób, ale przypadkiem wszedłem w posiadanie informacji o zatrudnieniu moich współpracowników. Oczywiście pokusiłem się o sprawdzenie ile kto zarabia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i teraz nie wiem co z tym fantem zrobić. Oczywiście nie mogę nikomu nic powiedzieć, ale czy mogę użyć tej informacji do negocjacji z szefem? Coś w stylu "dobrze wiem, kto ile tutaj zarabia". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak to wygląda ze strony prawnej?

#praca #pieniadze #pracbaza



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: W moim korpo uzyskanie informacji poufnych, a dane o zarobkach innych takimi są, trzeba zgłosić w ciągu 72h. Prędzej dyscyplinarkę dostaniesz niż uda ci się szantaż, no chyba, że to jakiś januszex gdzie wszystko dozwolone.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim nie możesz na pewno użyć argumentu "wiem, kto ile tutaj zarabia," bo to nie jest najlepszy sposób na budowanie relacji w miejscu pracy, a także nie dostaniesz tym sposobem podwyżki. Zamiast tego skup się na przedstawieniu swoich osiągnięć, wyników i wartości, jakie przynosisz firmie. Rozmowy o podwyżce warto prowadzić w oparciu o konkretne dowody na twój wkład i rozwój.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: u mnie w firmie była taka akcja, gość próbował negocjować mówiąc ile inni zarabiają. Dostał postępowanie sprawdzające, naganę za nie zgłoszenie wejścia w posiadanie tych informacji, a koleś który mu to wysłał (błędnie dodał go w DW zamiast kogoś innego o tym samym nazwisku) zwolnili. Także uważaj lepiej.
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@mirko_anonim: zgłoś swojemu kierownikowi/koordynatorowi mailowo + skrytykuj wszystko, co ci nie pasowało do tej pory w działaniach firmy -> odczekaj tydzień -> wylatujesz z dnia na dzień.
Nie pytaj, skąd wiem.

( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz